Ve Slatině běží od pondělí další etapa rekonstrukce Kladské

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Opravy silnice ve Slatině na ulici Kladská se dostaly do konce první etapy. Obyvatelé okrajové části Hradce Králové však nemají příliš důvodů k radosti. Přichází totiž druhá etapa rekonstrukce a s ní i trvající dopravní uzavírky, které budou pokračovat až do 20. října 2013

Od pondělí je tedy už otevřena křižovatka na Librantice, ale dopravní uzávěra se i nadále týká obyvatel, řidičů osobních i nákladních automobilů i cestujících s MHD.

Pro veškerou dopravu se ve Slatině zcela uzavře oblast  u ulice U Jednoty. Uzavírka se vztahuje také na přilehlé ulice Slatiny, tedy na ulici Mokrá, Obecní, Ke Kopaninám, Za Školou, Školní, Divecká. "Úsek z Piletic na Librantice tedy bude průjezdný. Skončí rovněž objížďka pro autobusy přes Divec. Průjezd Slatinou nicméně nadále zůstává uzavřený a „velká objížďka“ potrvá i nadále. Silničáři v současné době na vozovku pokládají novou asfaltovou vrstvu," popsal Jiří Hošna z tiskového oddělení Královéhradeckého kraje.

Změny MHD ve Slatině

Dopravní uzávěra se samozřejmě také dotkne cestujících s MHD Hradec Králové. „Linka číslo 5 nyní pojede ze Slatiny přes Piletice na točnu na Slezském předměstí u Cihelny,“ popsal Libor Chovanec z Dopravního podniku města Hradec Králové. „Konečná zastávka ve Slatině se opět posune na své původní místo a výstupní zastávka bude sloužit také pro nástup,“ doplnil ke změnám od pondělí 15. července 2013 Libor Chovanec.

Změny na lince spoje č. 5 jsme podrobně popsali zde

Původní termín ukončení oprav silnice v Kladské ulici ve Slatině v první etapě byl avizován na konec dubna 2013. Následně byl však prodloužen až na polovinu července. Obyvatelům části Slatina tak nezbývá než věřit, že nyní uváděný termín ukončení oprav v druhé etapě - tedy 20. říjen 2013 - stavební dělníci stihnou a dodrží.

O opravách Kladské ulice ve Slatině jsme informovali také v těchto článcích:

Silnice z Hradce do Slatiny se opraví, slíbili to krajští radní

Kladská se opravuje: posune se zastávka MHD a omezí doprava

Dopravní informace - aktuální uzavírky a objížďky v Hradci Králové najde zde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Po Hradci jezdí pět nových autobusů. Mají i chladničky pro řidiče

Do vozové flotily hradeckého dopravního podniku během října a listopadu přibylo pět nových moderních autobusů. Vozy jsou klimatizované a mají trochu jinak uspořádaná sedadla, aby bylo uvnitř více místa. Nechybějí ani kamery, aby řidič mohl sledovat situaci ve voze. Pro řidiče je…
Čtěte více

Cyklistům by se přes malšovický most mělo jezdit lépe a bezpečněji

Doprava na malšovickém mostě by se měla především pro cyklisty zpřehlednit. Město na něm plánuje zlepšit bezpečnostní situaci. Cyklisté tam nemají vlastní cestu ani dopravní značení. Do jara příštího roku tak dojde k propojení stezky od koupaliště Flošna do ulice Náhon, Zámostí…
Čtěte více

Dopravní studie má přinést důvody, proč omezit průjezd kamionů Pouchovem a Věkošemi

Průjezd vozidel nad 3,5 tuny ulicemi v lokalitě Pouchov – Věkoše na svém středečním zasedání probírali radní města Hradec Králové. Podle požadavků komise místní samosprávy by měl být průjezd kamionů v několika ulicích v této oblasti omezen. Změny v dopravním značení lze ale…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme