Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Vánoční stromky bude možné umístit na stanoviště separace odpadu v Hradci Králové.
Vánoční stromky bude možné umístit na stanoviště separace odpadu v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z hradeckých náměstí zmizí.

Hned v pondělí 11. ledna vyjedou do ulic vozy hradeckých technických služeb a začnou svážet vánoční stromky od popelnicových stání na sídlištích ve městě. 

„Opět jsme letos zvolili osvědčený postup a vše bude fungovat tak, jak jsou obyvatelé zvyklí. Stromky bude možné umístit na stanoviště separace odpadu, odkud je budeme postupně svážet. Chystáme se jezdit každý všední den na celém území města, a to až do pátku 29. ledna. Opět prosíme všechny, aby stromky odevzdávali čisté a holé, tedy bez ozdob a jakýchkoli obalů, jelikož se vozí do městské kompostárny, kde budou zpracovány,“ říká ředitel Hradeckých služeb Martin Hušek.

Stromky z rodinných domů pak budou sváženy spolu s výsypem hnědých nádob při lednovém měsíčním svozu bioodpadu v týdnu od pondělí 18. do pátku 22. ledna. Svoz bioodpadu potrvá do února v četnosti jednou měsíčně. Vánoční stromky je také možné odvézt rovnou do městské kompostárny v areálu letiště, která je pro občany v zimním období od prosince do konce února otevřena vždy v sobotu od 9 do 15 hodin a pro hradecké občany je zde ukládání bioodpadu bezplatné. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci se opět seká mozaikově. Plochy pro obrazy si mohou někde lidé sami navrhnout

Už několik let po sobě můžeme v Hradci vidět netradičně posekané travnaté plochy. Technické služby v Hradci Králové začaly i letos s takzvaným mozaikovým sečením. Technika, kdy na ploše zůstávají vedle míst s posekanou trávou i ostrůvky neposekané vegetace, má pomoci hmyzu i…
Čtěte více

Po Třech králích zmizí stromy z náměstí a začnou se svážet stromky z domácností

Tři králové symbolicky ukončí vánoční a novoroční svátky, proto od příštího týdne začnou Hradecké služby svážet vánoční stromky z domácností spolu se svozem bio odpadu. Ozdobené stromy na hradeckých náměstích zůstanou rozsvícené ještě během Tří králů, od pátku 7. ledna je budou…
Čtěte více

Zveme: Na Vánoční koncerty, Královský ples či četbu Havlových textů

Poslední adventní víkend bude v Hradci Králové především ve znamení vánočních koncertů. Slyšet můžete FACTORIAL! ORCHESTRA na Náplavce, nevidomého mladého klavíristu v Orlice Parku, vánoční swing se bude hrát ve Filharmonii. Koná se také odložený Královský ples hradeckých…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme