Vánoční stromečky hořely i v Hradci. Mohly za to prskavky a vánoční řetěz

Požár dovede nadělat pěknou paseku.
Požár dovede nadělat pěknou paseku. | autor: HZS Hradec Králové

U dvou požárů museli na Štědrý den v Hradci Králové zasahovat hasiči. Příčinou byl u obou případů vánoční stromeček. Hořelo v Mýtské a Třebechovické ulici. V jednom případě požár vznikl s největší pravděpodobností od vánočního řetězu, v tom druhém od zapálené prskavky. Celkem se škoda vyšplhala asi na 80 tisíc korun. Požár způsobil i zranění jednomu z uživatelů bytu.

 

První požár byl 24. prosince ve čtvrt na šest odpoledne hlášený v Mýtské ulici, hořelo v bytě ve druhém nadzemním podlaží. "Obyvatelé bytu připravovali po večeři dárky a náhle zjistili, že začíná hořet stromeček," oznámila mluvčí hasičů Martin Götzová.

Požár se přivolaným hasičům podařilo dostat velmi brzy pod kontrolu. "Celý byt byl silně zakouřený, hasiči jej po dohašení všech ohnisek odvětrali pomocí přetlakové ventilace. Rodina stačila byt bezpečně opustit, nikdo nebyl zraněn," konstatovala mluvčí.

Požár s největší pravděpodobností vznikl od vánočního světelného řetězu. Napáchal škody za asi 50 tisíc korun. "Plameny se od stromečku rozšířily i na blízký nábytek a zničily celou kuchyňskou linku. Na místo události povolal vyšetřovatel hasičů experta z Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč, aby pomohl s určením příčiny vzniku požáru od elektrické instalace," upřesnila Götzová. Byt je nyní neobyvatelný a rodina se uchýlila k příbuzným.

Podruhé hasiči vyjížděli ve čtvrt na deset večer. Hořelo v šestém nadzemním podlaží panelového domu v Třebechovické ulici. "Požár lokalizovali obyvatelé garsonky před příjezdem jednotek, hasiči následně vše dohasili a odvětrali obytné prostory," dodala mluvčí Martina Götzová.

Požár stromku zapříčinila pravděpodobně prskavka. Nesprávné používání pyrotechniky způsobilo nejen škodu ve výši asi 30 tisíc korun, ale také přivodilo zranění jednomu uživateli bytu. Toho předali hasiči do péče záchranářů a následně byl převezen do zdravotnického zařízení.

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Prodej vánočních stromků z hradeckých lesů se rozjede už příští týden

Deset tun ryb z rybníků a tři tisíce stromků z lesních porostů v majetku města mají pro letošní předvánoční prodej připravené Městské lesy Hradec Králové. Stromky se začnou prodávat v příštím týdnu v Hájovně Marokánka a Zelený sloupek. Prodej kaprů bude zahájen pár dní před…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více

Nová tribuna i studny. Další etapa rekonstrukce hasičského stadionu bude hotová na podzim

Sportovce na stadionu pro výcvik a požární sport, který se nachází v Hradci Králové mezi ulicemi Brněnská, Botanická a 17. listopadu, nahradí na čas opět stavaři. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje zahájí počátkem května další etapu rekonstrukce sportoviště. Měla by…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme