V sobotu se otevře zrekonstruovaný skatepark

Nově zrekonstruovaný skatepark začne sloužit od soboty v královéhradeckých Šimkových sadech jezdcům na skateboardech, inlajnech či trialkolech a zájemcům o tento druh sportovního vyžití. Slavnostní otevření pro veřejnosti je plánováno na sobotu 24. května na 14 hod, kdy proběhne ukázkový závod několika desítek skateboardistů.

Vlastníkem skateparku je město a provozovatelem firma Retro 2000 s.r.o., která mimo jiné provozuje i FestivalPark na hradeckém letišti. "Skatepark bude v rámci České republiky unikátní, protože má celodřevěnou konstrukci – dřevěné jsou tedy nejen překážky, ale i celá podlaha. Areál je díky tomu méně hlučnější a  bezpečnější. Očekáváme, že zde bude velká návštěvnost hradeckých i mimohradeckých jezdců,“ řekl Radek Maliník ze společnosti Retro 2000 s.r.o., která v Hradci Králové provozuje i Festivalpark.
V areálu skateparku se bude platit vstupné. Třicet korun budou platit skateboardisté, bruslaři a diváci. Čtyřicet korun za vstup zaplatí jezdci na kole. Jedná se o ceny za celodenní vstupné. Zájemci si mohou koupit i permanentky, které jsou oproti klasickému vstupnému cenově výhodnější. V průběhu roku se bude v areálu skateparku konat i řada různých závodů.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
26.5.2008 20:42
rzr (neregistrovaný)
No sláva, konečně něco pro lidi. Ještě udělat minibikovou dráhu a budu i chválit.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme