Štítky: | Pro děti | Mateřské školy | Hřiště |

V Plotištích vyrostlo největší dětské hřiště v Hradci Králové

Nové hřiště v Plotištích otevře už v úterý | Foto: MmHK
Nové hřiště v Plotištích otevře už v úterý | Foto: MmHK

Až třicet herních prvků, mlhoviště, několik pískovišť, multifunkční hrad a další atrakce mohou začít děti využívat na novém dětském hřišti při mateřské škole Severka v Plotištích už od tohoto týdne.

Město Hradec Králové dětem nadělilo rozlohou největší dětské hřiště na svém území, přičemž využívat ho do budoucna budou moci, kromě dětí z mateřské školy, i děti z okolí. 

Zhruba 7300 metrů čtverečných plochy plné dětských herních prvků a novinek se dětem otevře už v úterý 28. května. Stavba hřiště odstartovala v loňském roce v červnu a stavebně bylo hřiště dokončené už před koncem roku. Náklady na jeho stavbu včetně následných sadových úprav vyšly královéhradeckou radnici na šest milionů korun. „Je koncipováno tak, aby si na něm přišly na své děti všech věkových kategorií. V Plotištích doposud podobné hřiště citelně chybělo,“ konstatoval náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace Martin Soukup.

Vandalové přijdou zkrátka, hřiště hlídají kamery

Od zimy se dokončují terénní úpravy a už se zazelenaly i travnaté plochy. Areál je opatřen kamerovým systémem. „V případě zneužití hřiště pro jiné účely, například při návštěvě vandalů, bude záznam z kamer podroben analýze a za přispění vedení školy a komise místní samosprávy se budeme snažit odhalit v případě poškození zařízení pachatele,“ upozorňuje ředitel městské policie Miroslav Hloušek.

Dětské hřiště bude součástí sítě otevřených hřišť při mateřských školách a jeho provoz stanoví provozní řád. V první fázi do doby řádného vzrůstu travnatých ploch pouze sloužit hřiště pro děti mateřské školy, posléze i pro veřejnost.

Nové hřiště má dokonce lanovku

Na hřišti je umístěno asi třicet herních prvků, mlhoviště, tři pískoviště, amfiteátr s krytým přístřeškem a hledištěm, dopravní hřiště s dopravními značkami, hřiště na košíkovou, travnaté hřiště na fotbal, multifunkční hrad a mnohé další. „Děti se už teď nejvíce těší na závěsnou sedačkovou lanovku, multifunkční hrad se dvěma skluzavkami, kolotoč a balanční prvky. Využijí však všechny radovánky, které nové hřiště nabízí,“ prozrazuje Ivana Andresová z plotišťské mateřské školy.

Mateřská škola sídlí v historické budově, ale díky rekonstrukcím a novému vybavení je jako nová a její kapacita se navýšila z jednotřídky na školu s pěti třídami.. „Jediné, co nám chybělo, bylo dětské hřiště. V okolí školy byla pouze zahrada s několika historickými prvky a starými kůlnami. Teď se těšíme na šťastné děti a spokojené rodiče,“ dodává Ivana Andresová.

Foto: MmHK Foto: MmHK
Foto: MmHK Foto: MmHK
Foto: MmHK Foto: MmHK
Foto: MmHK Foto: MmHK

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Přes léto chce město opravit sportoviště. Která to budou a na co se jejich uživatelé mohou těšit?

Oprava hradeckých sportovišť čeká přes prázdniny na pracovníky Technických služeb Hradec Králové (TSHK) a zhotovitele. Téměř 15 milionů korun poputuje na instalaci úsporného osvětlení, multimediální LED obrazovky a opravu hracích ploch. Úpravy se týkají hřišť v Třebši, na…
Čtěte více

Herní prvky pro tělesně postižené děti budou na hřištích do konce června

Speciální houpačky pro tělesně postižené děti instalují Technické služby Hradec Králové na dětském hřišti v ulici Jungmannova-Hrubínova a na dopravním hřišti v Třebši. Cena houpaček se vyšplhá na téměř půl milionu korun. Děti se budou moci pohoupat na obou z nich už od konce…
Čtěte více

Hradec chce opravit dětská hřiště. Bude myslet i na postižené děti

Celkem tři miliony korun se chystá město investovat do dětských hřišť v Hradci Králové. Polovina financí bude použita na nákup speciálních herních prvků pro děti se zdravotním postižením. Za dalších 1,5 milionu korun provedou technické služby opravu a výměnu stávajících herních…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme