Štítky: | Škola | koronavirus |

V pátek se v hradeckých školách bude učit

| autor: MorgueFile.com

V úterý ministr zdravotnictví doporučil ředitelům základních a středních škol vyhlásit na pátek 25. září ředitelské volno. Rozhodnutí uzavřít městské základní školy bylo ponecháno na ředitelích, mezi kterými došlo ke shodě. Výsledkem je, že všechny hradecké základní školy zřizované městem zůstanou v pátek otevřené. Stejné to bude také v případě mateřských škol.

„Jako zřizovatel vnímáme informaci z tiskové konference ministra zdravotnictví jako doporučení, není tedy nutné ihned zavírat školy. Tuto možnost jsme se rozhodli ponechat na samotných ředitelích, kteří znají situaci ve svých školách nejlépe. V Hradci Králové došlo k maximální shodě mezi řediteli škol a všechny základní a mateřské školy zůstanou v pátek otevřené. Ředitele k tomuto rozhodnutí vedlo pravděpodobně také to, že žáci budou mít navíc dva dny volna ještě v říjnu,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek. V Hradci Králové je totiž na 26. a 27. října plánováno ředitelské volno pro městem zřizované základní školy, na které o den později naváže státní svátek 28. října. Podzimní prázdniny, které stanovilo Ministerstvo školství tělovýchovy a sportu, budou trvat další dva dny 29. a 30. října. Hradecké základní školy tedy od 26. října až do 1. listopadu zůstanou zavřené.

Současná situace v hradeckých základních a mateřských školách je relativně příznivá. „To je také další důvod, proč není nutné v pátek školy zavírat. Situaci se nám zatím daří zvládat, naštěstí nemáme žádné ohrožené školy, které by musely být kvůli epidemii uzavřené. Stalo se nám, že se neotevřela jedna třída ve škole kvůli nařízené karanténě, ale šlo spíše o výjimečný případ,“ doplňuje Hanousek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká škola pro děti se sluchovým postižením získala prestižní ocenění

Vyšší odborná škola, střední škola, základní a mateřská škola Štefánikova v Hradci Králové, která vzdělává žáky se sluchovým postižením a poskytuje i sociální službu rané péče a poradenství, obdržela prestižní ocenění Excelentní organizace. Ve 20. ročníku soutěže Národní ceny…
Čtěte více

Do škol se dnes vracejí všechny děti, hradecká MHD obnoví běžný provoz

V pondělí se do hradeckých základních škol vrátí všechny děti, rotační výuka se ruší. Změny nastanou i ve frekvenci testování žáků na koronavirus, nově bude stačit test provedený jednou týdně. K běžnému provozu se dnes vrací v rámci postupného rozvolňování…
Čtěte více

Žáci druhého stupně se vracejí do škol. Roušku odloží jen na tělocviku

Do škol v Hradci Králové se od pondělí 3. května začnou vracet další děti, k rotační výuce nastoupí žáci druhého stupně. Novinkou je také obnovení venkovních sportů v rámci výuky. Žáci během nich nebudou povinni nosit ochranu dýchacích cest, naopak její nošení bude povinné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme