Štítky: | Škola | koronavirus |

V pátek se v hradeckých školách bude učit

| autor: MorgueFile.com

V úterý ministr zdravotnictví doporučil ředitelům základních a středních škol vyhlásit na pátek 25. září ředitelské volno. Rozhodnutí uzavřít městské základní školy bylo ponecháno na ředitelích, mezi kterými došlo ke shodě. Výsledkem je, že všechny hradecké základní školy zřizované městem zůstanou v pátek otevřené. Stejné to bude také v případě mateřských škol.

„Jako zřizovatel vnímáme informaci z tiskové konference ministra zdravotnictví jako doporučení, není tedy nutné ihned zavírat školy. Tuto možnost jsme se rozhodli ponechat na samotných ředitelích, kteří znají situaci ve svých školách nejlépe. V Hradci Králové došlo k maximální shodě mezi řediteli škol a všechny základní a mateřské školy zůstanou v pátek otevřené. Ředitele k tomuto rozhodnutí vedlo pravděpodobně také to, že žáci budou mít navíc dva dny volna ještě v říjnu,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek. V Hradci Králové je totiž na 26. a 27. října plánováno ředitelské volno pro městem zřizované základní školy, na které o den později naváže státní svátek 28. října. Podzimní prázdniny, které stanovilo Ministerstvo školství tělovýchovy a sportu, budou trvat další dva dny 29. a 30. října. Hradecké základní školy tedy od 26. října až do 1. listopadu zůstanou zavřené.

Současná situace v hradeckých základních a mateřských školách je relativně příznivá. „To je také další důvod, proč není nutné v pátek školy zavírat. Situaci se nám zatím daří zvládat, naštěstí nemáme žádné ohrožené školy, které by musely být kvůli epidemii uzavřené. Stalo se nám, že se neotevřela jedna třída ve škole kvůli nařízené karanténě, ale šlo spíše o výjimečný případ,“ doplňuje Hanousek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více

V hradecké nemocnici leží asi 40 pacientů s COVID-19. Omezují se některé operace

Koronavir se nevyhnul ani hradecké fakultní nemocnici. V ní však situace zatím není vážná jako v některých jiných nemocniciích v republice. Zatím se eviduje COVID-19 asi u třiceti zaměstnanců. V hradecké nemocnici pracuje celkem 5 tisíc lidí. Velké množství zaměstnanců je však v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme