Štítky: | Sport | Fotbal | FC Hradec Králové |

V neděli přijede Sparta a možná také chuligáni!

Foto: FC Hradec Králové
Foto: FC Hradec Králové

Na nedělní fotbal se Spartou je město připraveno, hlásí radnice z Hradce Králové. V neděli od 17 hodin se na Malšovickém stadionu před domácí publikum postaví Votroci z FC Hradec Králové a jejich soupeřem bude AC Starta Praha.

Městská policie Hradec Králové proto v neděli pošle do služby vyšší počet strážníků. Ve spolupráci se státní policií, hasiči, záchranáři, pořadateli a dalšími složkami hodlají městští strážníci udělat vše proto, aby zajistili ochranu zdraví a majetku Hradečanů a aby se všichni fotbaloví nadšenci cítili ve městě maximálně bezpečně.

„V neděli bude ve službě vyšší počet strážníků, aby zabezpečili nejen veřejný pořádek v okolí stadionu, ale i ve zbývajících částech města. Hradečané, kteří podnikají nebo bydlí v centru města či poblíž fotbalového stadionu, by měli dbát zvýšené pozornosti,“ doplnil Jan Mrázek, velitel výkonu služby z Městské policie Hradec Králové.

Strážníci hodlají nasadit do služby i ženy, kterých je třeba při osobních prohlídkách žen. Ve službě budou i psovodi. „Jsme v úzkém spojení s Policií ČR, se kterou budeme aktuálně řešit záležitosti tak, jak tomu bylo i v předchozích fotbalových zápasech, které zdejší stadion pamatuje,“ vysvětlil standardní opatření Jan Mrázek.

„Pracovníci správního odboru královéhradeckého magistrátu budou opět přímo na místě ve spolupráci s Policií ČR a s městskou policií řešit přestupky ve správním řízení,“ popsala obvyklou praxi vedoucí tohoto odboru Ľudmila Ducháčová z Magistrátu města Hradec Králové. 

Nic náhodě nenechá ani dopravní podnik, který přistaví dva speciální autobusy pro převoz fanoušků z nádraží na stadion a po skončení zápasu i ze stadionu zpět na nádraží. Dopravce bude ve spojení s Policií České republiky a jednotlivé jízdy bude koordinovat podle potřeby.

Radnice Hradce Králové upozorňuje, že není vyloučeno, že se mnozí fanoušci vydají na stadion po své ose. "Radnice chce proto upozornit na případná rizika například provozovatele restaurací a vyzvat majitele zaparkovaných vozů na trase k přeparkování. Písemnou výzvou budou majitelé zaparkovaných upozorněni," urguje Magdalena Vlčková, tisková mluvčí radnice.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Můžete si vybrat z lampionových průvodů a oslavit halloween

Co přinese nadcházející víkend v Hradci Králové? Oslavu halloweenu, dlabání dýní a hned dva lampionové průvody. Jeden se strašidly a jeden na téma uspávání broučků. Bude se hrát hokej, fotbal, navštívit můžete farmářské trhy nebo si poslechnout hlas zvonu Augustinu.
Čtěte více

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více

Zveme: Vyrazit můžete za dinosaury, paromily nebo americkými auty

Nadcházející víkend nabídne v Hradci Králové rozmanité akce. Od pátku až do neděle můžete u Správčického rybníku obdivovat americká auta, zajít na umělecky založený festival Hradecká sýpka nebo na divadelní představení v amfiteátru  Chlum. Můžete vzít děti na divadelní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme