Štítky: | Nemocnice | fakultní nemocnice | koronavirus |

V loňském roce ležely v hradecké nemocnici asi tři tisícovky lidí s covidem

Loni byl největší nápor pacientů s covidem v únoru a březnu.
Loni byl největší nápor pacientů s covidem v únoru a březnu. | autor: pixabay.com

Hradecká fakultní nemocnice v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s COVID-19, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Největší nápor pacientů nemocnice evidovala v únoru a březnu, naopak z pohledu hospitalizací pacientů s COVID-19 byly nejklidnější letní měsíce, kdy se jednalo jen o jednotky pacientů. Nemocnice také eviduje meziroční výrazný nárůst počtu provedených diagnostických testů, kterých bylo přibližně 300 000.  V lednu 2021 nemocnice také začala očkovat proti COVID-19 a za rok se podařilo podat téměř 215 000 dávek vakcín.

„Byl to mimořádný rok, kdy jsme museli kromě běžného provozu nemocnice například zajišťovat provoz odběrového centra či loni v lednu otevřeného očkovacího centra. Velmi vysoké počty provedených testů a podaných dávek vakcín svědčí o mimořádném nasazení zaměstnanců nemocnice a dalších, kteří nám v loňském roce pomáhali. Všem bych chtěl za toto nasazení poděkovat,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizovaných zhruba sedm desítek pacientů s COVID-19, z toho zhruba třetina vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče. Nemocnice je připravena vzhledem k předpokládanému nárůstu počtu případů onemocněním COVID-19, zejména variantou omikron, opět navýšit počet oddělení, která budou zajišťovat péči o covidové pacienty.

Nemocnice vloni provedla téměř 150 000 PCR testů, přes 15 000 antigenních testů na klinických pracovištích, přes 105 000 antigenních testů zájemců z řad veřejnosti a přes 26 000 antigenních testů zaměstnanců. Nejvyšší počty testů, více než 40 000, bylo provedeno v průběhu měsíce března, naopak nejméně, méně než 10 000 testů bylo provedeno v září.

Velký nápor během loňského roku zažívalo očkovací centrum nemocnice, které zahájilo provoz v sobotu 2. ledna, kdy vakcínu dostalo prvních zhruba 150 lidí, za celý rok bylo podáno téměř 215 000 dávek vakcín proti COVID-19 a centrum i nadále pokračuje v aplikaci vakcín.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V hradecké porodnici se vloni narodilo nejvíc dětí za posledních pět let

Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové se v roce 2021 narodilo celkem 2619 dětí, což je o více 77 než v roce 2020 a nejvíce v posledních pěti letech. Vloni se v nemocnici narodilo také 162 dvojčat, což je stejně jako v roce 2020. Neznamená to, že…
Čtěte více

Hradecké školy pozitivní žáky hned testují PCR testy. Jde o nadstandard

Stejně jako v prosinci mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou je možnost okamžitého provedení PCR testu ve škole, a to následně po provedeném antigenním testu s pozitivním výsledkem. Výsledek by měli rodiče i škola obdržet ještě ten den,…
Čtěte více

Z bývalé ubytovny pro sestry a lékaře by mohly vniknout sociální nebo startovací byty

Bývalá ubytovna sester a lékařů v ulici Jana Masaryka se s největší pravděpodobností stane majetkem Hradce Králové. Hrozilo, že by v ní mohla vzniknout dělnická noclehárna. Pro stovky obyvatel Moravského Předměstí je to úleva. Radnice o získání ubytovny do svého majetku jedná od…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme