V krajských novinách je opět přebradíkováno

V krajském zastupitelstvu Královéhradeckého kraje je opět rušno. Může za to poslední vydání krajských novin U nás v kraji. Tento čtvrtletník se stal opět terčem ostré kritiky zastupitelů KDU-ČSL, která fakticky jako jediná zastává v zastupitelstvu funkci opozice. Podle lidovců je krajský plátek jen propagačním materiálem hejtmana Bradíka z veřejných prostředků.
"Je to způsob cenzury známý z komunistického období, kdy jsou funkcionáři ODS veřejně oslavováni v novinách placených z veřejných prostředků a opozici brání dát prostor k projevení svých názorů," uvedl k situaci kolem krajských novin bývalý vicehejtman Vladimír Derner. To podle Dernera v předchozím období nikdy nebylo. Lidovci svá tvrzení opírají o konkrétní fakta. Noviny mají 8 stran z toho 2 reklamní. Hejtman Bradík v nich má 11fotografií, takže na jednu obsahovou stranu připadají téměř dva snímky s hejtmanem. Vedle hejtmanova úvodníku je jeho jméno zmíněno ve všech hlavních článcích na prvních čtyřech stránkách, celkem se v deníku objevilo 12x. Oproti tomu opozice podle lidovců dostala v celé radnici prostor pouze ve dvou větách.
Podle krajských úředníků je celá situace normální. O obsahu zpravodaje U nás v kraji rozhoduje redakční rada. "To, že se hejtman Královéhradeckého kraje vyjadřoval během posledního čtvrt roku k zásadním otázkám, událostem či problémům kraje ve vydaných tiskových zprávách, které poslední číslo U nás v kraji tvoří také, považujeme za přirozené. Ve všech uvedených případech chápeme roli hejtmana funkčně a nikoli politicky: hejtman personifikuje kraj - nejen v Královéhradeckém kraji. Rozhodně nejde o protěžování či servilitu vůči jednomu politikovi," uvádí se v prohlášení krajského úřadu a redakční rady. Ta je složená z úředníků a politiků. Z politických stran však právě lidovci jako jediní v radě nemají zastoupení.
Na zneužití krajských a městských periodik opakovaně upozorňuje sdružení Otevřená společnost. To již dříve opakovaně označilo postup královéhradeckého Krajského úřadu vůči opozici za cenzuru.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
8.5.2007 16:53
JPA (neregistrovaný)
Zpravodaj "U nás v kraji" je ještě zbytečnější než "Radnice" (a to už je co říct!), nechť se to přestane vydávat a odpadnou podobné tahanice...
JPA

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme