Štítky: | Kultura | Klicperovo divadlo |

V Klicperově divadle opět hledají ředitele

Ilustrační foto
Ilustrační foto | autor: hradeckralove.cz

Klicperovo divadlo je od června tohoto roku bez řádně vybraného ředitele.

Po nepovedeném výběrovém řízení na konci léta, z něhož žádný vítěz nevzešel, vypsala správní rada divadla další řízení. Vhodný kandidát na ředitele či ředitelku královéhradecké hlavní scény by do funkce mohl nastoupit v srpnu 2015.

Další výběrové řízení na pozici šéfa Klicperova divadla v minulém týdnu vypsala jeho správní rada. Zájemci se mohou do veřejného výběrového řízení přihlásit do 27. února 2015. Podle informací správní rady se konkurz uskuteční hned následující měsíc, tedy v březnu 2015. Pokud výběrová komise, kterou nominuje správní rada divadla, vybere nového ředitele, mohl by do své funkce nastoupit od 1. srpna.

Po odchodu bývalého ředitele divadla Ladislava Zemana, který po 20 letech své křeslo opustil pro vážné zdravotní problémy, divadlo dočasně vede ekonomická náměstkyně Eva Mikulková. Podrobné informace o výběrovém řízení na nového ředitele Klicperova divadla jsou uvedeny na webových stránkách instituce. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme