V kempu Stříbrný rybník vyrostou podél poloostrova nové chatky a mola

Vizualizace nových chatek pro kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové.
Vizualizace nových chatek pro kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové. | autor: Petr Štych

V kempu Stříbrný rybník plánuje společnost Městské lesy Hradec Králové postavit deset nových chatek. Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém jednání ještě projednávat hradečtí zastupitelé.

„Kemp Stříbrný rybník má obrovský potenciál a je to ideální prostředí pro rodiny s dětmi nebo party kamarádů. Vzhledem ke stoupající atraktivitě této oblasti chceme zvedat kapacitu areálu, proto se soustředíme na výstavbu nových dřevěných chatek. V plánu je vystavět jich deset, rozmístěné by měly být dokola podél poloostrova s dvacetimetrovými rozestupy. Disponovat budou kapacitou šest osob a jejich provoz by měl být celoroční,“ popisuje radou schválený záměr náměstek primátora pro oblast správy městského majetku Pavel Marek.

V pondělí 29. března budou tento záměr na svém zasedání ještě projednávat zastupitelé města. „Pravidelně záměr výstavby konzultujeme s městskými lesy, už teď máme informace, že by se cena stavby jedné chatky mohla pohybovat zhruba kolem 800 tisíc korun, záležet bude samozřejmě na cenové nabídce,“ doplňuje Marek.

V plánu jsou mola, environmentální centrum a wellness

Spolu s výstavbou chatek by měla být postavena také dvě dřevěná vyhlídková mola podél poloostrova, která jsou navržena s možností budoucího doplnění o nástavby environmentálního centra a wellness. Na tuto investiční akci plánují městské lesy využít dotaci.

„Doufáme, že se nám podaří získat takovou dotaci, která by pokryla alespoň polovinu nákladů. Zažádat o ní chceme v řádu několika následujících týdnů až měsíců,“ vysvětluje ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán.

Areál kempu Stříbrný rybník už prošel rekonstrukcí a měl by se do budoucna ještě rozrůstat. „Do budoucna plánujeme areál ještě ozvláštnit například domky v korunách stromů a stále také počítáme s možností vybudování environmentálního centra a sauny,“ říká ředitel Zerzán. 

Vizualizace dřevěného mola pro kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové. Vizualizace dřevěného mola pro kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové.
autor: Petr Štych
Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové. Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové.
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz
autor: kempstribrnyrybnik.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží provede Královna a Polednice, zvoníci rozezní Augustin

Poslední prázdninový víkend v Hradci Králové nabídne atraktivní akce pro děti i dospělé. Můžete se vyrazit rozloučit s prázdninami na Hučák nebo Stříbrný rybnik, kde se bude hledat poklad. Na Bílé věži bude provázet Královna a Polednice,  nenechte si ujít ani Ceremoniál…
Čtěte více

Zveme: Děti budou závodit na horských kolech nebo se vydají za drakem Stříbrňákem, fotbal byl odložen

Jako každý pátek, opět jsme pro vás vybrali zajímavé akce, které se konají o víkendu v Hradci Králové. Nadšenci do amerických vozů si přijdou na své na Stříbrném rybníku na již tradiční celovíkendové akci Hradecká V8. Už podruhé se veřejnosti otevře Hradecká sýpka, kde bude…
Čtěte více

Hradec postaví nejen seniorům fitpark na Stříbrňáku, další budou následovat

Hradec Králové v červnu opět získal titul Obec přátelská seniorům v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Díky tomu obdržela radnice dvoumilionovou dotaci, která bude použita na nové projekty z koncepce podpory pozitivního,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme