Štítky: | Opravy | Střezina | základní školy |

V hradeckých školách nyní místo žáků a učitelů úřadují řemeslníci

Pokračují i úpravy v ZŠ Svobodné Dvory.
Pokračují i úpravy v ZŠ Svobodné Dvory.

V hradeckých školách a jeslích zřizovaných městem došlo začátkem prázdnin k výměně. Žáky vystřídali řemeslníci a pustili se do pravidelných oprav školních budov a jejich vybavení. Tyto opravy zajišťují Technické služby Hradec Králové a letos vyjdou na více než 16 milionů korun včetně DPH. Týkají se například oplocení, střechy, podlah v tělocvičnách i výměny oken. Vedle toho také probíhají rozsáhlé rekonstrukce některých škol, třeba v ZŠ Svobodné Dvory opět pokračuje přístavba a vestavba odborných učeben za více než 24,1 milionu korun.

„Každé prázdniny vystřídají děti ve školách řemeslníci, je to ideální doba na provedení oprav budov a školního zařízení. Všechny tyto stavební práce jsou řádně a pečlivě plánovány, takže by až na pár výjimek, jako je třeba oprava areálového oplocení v ZŠ SNP, neměly přesáhnout do zářijové výuky. Ta v žádném případě nesmí být narušena,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek.

V ZŠ a MŠ Štefcova během prázdnin probíhá rekonstrukce areálového oplocení, která vyjde na více než 3,5 milionu korun. „Vedle toho se některé školy dočkají také nových podlah, opravuje se ta v tělocvičně v ZŠ Mandysova i sportovní podlaha v tělocvičně ZŠ Bezručova. ZŠ Josefa Gočára bude mít zrekonstruované vstupní schodiště a v MŠ Svobodné Dvory dojde k výměně oken. Technické služby dále zajistí opravu rozvodů topení ve strojovně v ZŠ Jiráskovo náměstí a opravy podhledů v malé tělocvičně ZŠ Kukleny,“ informuje náměstek primátora pro oblast správy majetku města Pavel Marek. Letos se také v rámci těchto letních oprav dočkají Jesle Orlická nové střechy, a to za více než 2,3 milionu korun. Celkem tyto stavební úpravy vyjdou na více než 16 milionů korun včetně DPH.

Spolu s těmito pracemi probíhají souběžně v některých školách rozsáhlé rekonstrukce. V červnu byly opět zahájeny stavební práce v ZŠ Svobodné Dvory. „Stavební firma tady musí dokončit rozestavěnou stavbu po předchozí stavební společnosti. Ta totiž nečekaně skončila. Stavbaři zde provedou půdní vestavbu, kde dojde k rozšíření prostor pro kabinety pedagogů. Přistavěny budou i nové prostory, které bude škola využívat jako odborné učebny. Dále v rámci této rekonstrukce bude zhotoven vestibul a únikové schodiště,“ popisuje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha. Celkově tato rekonstrukce vyjde na více než 24,1 milionu korun včetně DPH. Během prázdnin bude také dokončena rekonstrukce MŠ Sluníčko, která byla zahájena na jaře letošního roku. Budova školy se zatepluje, provádí se rekuperace a úpravy venkovních ploch. Práce se zde vyšplhaly na 17,5 milionu korun včetně DPH.

O prázdninách pak bude ještě například zahájena kompletní rekonstrukce pavilonu a jeho nástavba v ZŠ Úprkova. Vzniknout zde má také zelená střecha pro rekreaci žáků. To vše za necelých 56 milionů korun včetně DPH. Během září bude také dokončena rekonstrukce kuchyně a jídelny v ZŠ SNP, za kterou město zaplatí 11,4 milionu korun včetně DPH.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Opravy na ZUŠ Střezině postupují podle plánu. Na vánoce by se výtvarka mohla stěhovat do nového

Začátkem letošního roku byla v hradecké ZUŠ Střezina zahájena první etapa rozsáhlé rekonstrukce, která spočívá v obměně tří objektů pro výtvarný a taneční obr a spojovací chodby mezi nimi. Jako první byly zahájeny stavební práce v budově výtvarného oboru, kde již došlo k výměně…
Čtěte více

Pavilon výtvarky hradecké umělecké školy Střezina by měl být hotový do konce roku

V hradecké základní umělecké škole Střezina byla v letošním roce zahájena první etapa rekonstrukce, která spočívá v kompletní obnově výtvarného a tanečního pavilonu a spojovací chodby. Právě na výtvarném pavilonu byly stavební práce zahájeny jako první, budova by měla být…
Čtěte více

Křižovatka Fortna se od pátku na několik měsíců úplně uzavírá

Velmi frekventovaná křižovatka Fortna v centru města se spolu s částmi okolních ulic od pátku 1. dubna na několik měsíců kompletně uzavře. Křižovatku ulic Ignáta Herrmanna a Komenského čeká přeměna na kruhový objezd. Spolu s ní se také opraví okolí včetně chodníků a autobusových…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme