Štítky: | Městské lesy | Hřiště | hájovna | stezka | hradecké lesy | les | obora |

V hradeckých lesích vznikne nová interaktivní stezka a workoutové hřiště

Nová interaktivní stezka povede od Zděné boudy k rytířskému hradišti.
Nová interaktivní stezka povede od Zděné boudy k rytířskému hradišti. | autor: hradeckralove.cz

Trávíte rádi volný čas v hradeckých lesích? Společnost Městské lesy Hradec Králové letos připravuje hned několik novinek. Těšit se můžete na novou interaktivní stezku siluet a mimiker a dřevěné workoutové hřiště. V plánu je také stavba obory pro jeleny u Hoděšovic a oprava hájovny na Černé stráni.

Přiblížit funkci lesa by měla veřejnosti další zcela nová interaktivní stezka siluet a mimiker, která povede od Zděné boudy k rytířskému hradišti. „Na stezce budou umístěny makety zvířat a naučné tabule s ptactvem. Hotová by měla být do května letošního roku," řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán. 

Na své si přijdou i sportovně založení návštěvníci lesů. Nedaleko Stříbrného rybníka, konkrétně u občerstvení U Pytláka, vznikne unikátní dřevěné workoutové hřiště.

Letos chtějí městské lesy zahájit i opravu hájovny na Černé stráni, které se také říká hájovna U Dvou šraňků. „Oprava hájovny patří mezi největší investiční akce letošního roku. Stavební práce by měly být zahájeny v létě letošního roku a konečná podoba hájovny by se měla co nejvíce přiblížit té původní z třicátých let minulého století," popsal ředitel městských lesů. 

„Celková plocha lesních pozemků ve vlastnictví města Hradce Králové je dnes téměř 3 700 hektarů, z nichž naprostá většina je zařazena do kategorie příměstských lesů se zvýšenou rekreační funkcí. Obliba a velká návštěvnost lesů potvrzují, že společnost Městské lesy Hradec Králové jde správným směrem a veškeré nové projekty tak zvyšují atraktivitu tohoto prostoru, který se postupně stal unikátem v celém Česku," zdůraznila náměstkyně primátora zodpovědná za majetek a městské organizace Romana Lišková.

V dlouhodobějším výhledu připravují lesníci výstavbu nové obory pro jeleny evropské u Hoděšovic. Na ploše více než 10 hektarů tak budou moci návštěvníci hradeckých lesů pozorovat jelena evropského. „Je to vize dvou až tří let. Jelena evropského zde v lesích nepotkáte, ale pro svoji vznešenost ho chceme mít v našich lesích zastoupeného," dodal Zerzán.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
14.2.2018 10:31
Romana (neregistrovaný)
Zajímalo by mě, jak je to se stavbou rozhledny na Černé stráni. Ví to někdo?
14.2.2018 10:41
Leoš (neregistrovaný)
hřiště
interaktivní a workoutové JEN AŤ TO NENI JEN HŘIŠTĚ

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nově si mohou Hradečáci užívat koupání i v písníku Marokánka

Od letošního roku je veřejnosti přístupný písník Marokánka poblíž silnice z Krňovic na Bělečko na Královéhradecku. Novou možnost vykoupat se v dříve zakázané lokalitě využívají hlavně cyklisté, kteří se vypraví do hradeckých městských lesů. Jenže s tím, jak začalo přibývat…
Čtěte více

Hradec postaví nejen seniorům fitpark na Stříbrňáku, další budou následovat

Hradec Králové v červnu opět získal titul Obec přátelská seniorům v soutěži, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Díky tomu obdržela radnice dvoumilionovou dotaci, která bude použita na nové projekty z koncepce podpory pozitivního,…
Čtěte více

Oficiální terénní stezky pro cyklisty by měly hradecké lesy uchránit od ničení porostů a plašení zvěře

Extrémnější trasy prostředkem lesa poslední dobou stále více vyhledávají v hradeckých městských lesích cyklisté. Ty ale vedou mimo oficiální trasy či lesnické komunikace, což je v lesích zakázáno. V hradeckých lesích tyto terénní stezky (traily) zůstaly po závodech horských kol,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme