Štítky: | Technologické centrum |

V hradeckém Technologickém centru bude začínajícím "ajťákům" sloužit virtuální realita

Technologické centrum
Technologické centrum | autor: tchk.cz

Technologické centrum v Hradci nabídne začínajícím programátorům, grafikům, 3D modelářům nebo konstruktérům laboratoř virtuální reality. Mohla by jim sloužit do dvou let. Virtuální realita by podle předpokladů měla stát město pět milionů korun. Na úterním zasedání zastupitelé tento záměr potvrdili.

Na její financování chce město využít dotaci z programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, která by mohla být až padesát procent. „Prioritně by laboratoř měla sloužit začínajícím a mladým konstruktérům či programátorům, ale velmi zajímavé je její využití pro projekty z oblasti zdravotnictví nebo vzdělávání,“ řekl Jindřich Vedlich, náměstek primátora zodpovědný za městské investice. Virtuální a rozšířená realita se využívá při vývoji her a aplikací na podporu rehabilitace postižených částí těla nebo při monitoringu fyziologických a psychologických stavů v simulovaných prostředích a situacích, který je dnes v zahraničí součástí výcviku záchranných sborů. Pomocí virtuální reality bude možné vzdělávat pedagogy modelováním výuky.

Další cílovou skupinou potenciálně využívající technologii virtuální reality jsou průmyslové a strojírenské firmy, které by zde mohly inovovat a vyvíjet své nové projekty, nebo architekti, kteří při tvorbě vizualizací staveb tak mohou zasadit objekt do kontextu reálného prostředí.

Laboratoř o rozloze zhruba 100 m2 by měla vzniknout v prostorách hradeckého technologického centra. „Jde o dlouhodobě připravovaný záměr a současně novinku na trhu u nás, která může mnohým oblastem dodat zcela nový rozměr v rámci jejich rozvoje a inovací,“ řekl ředitel Technologického centra Hradec Králové Ondřej Zezulák. „Laboratoř bude vybavená výkonnými počítači s potřebným softwarem a technologií, která snímá a následně prezentuje digitalizovaná data. Součástí služeb bude i odborné poradenství a realizace technicky orientovaných seminářů pro rozvoj kvalifikačních dovedností,“ doplnil Zezulák.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na masopustní průvod, do bazénu, na brusle a do Technologického centra

Jarní prázdniny se dětem v Hradci Králové a okolí pomalu chýlí ke konci a s nimi i akce Technologického centra. Dnes mají poslední možnost vyzkoušet si na vlastní kůži virtuální realitu a proletět se vesmírem nebo si ze stavebnice sestavit například detektor lži. Tento víkend…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme