Štítky: | Záchranáři | babybox |

V hradeckém babyboxu našli chlapečka. Dostal jméno Jiří

Chlapeček je třetím dítětem odloženým v hradeckém babyboxu.
Chlapeček je třetím dítětem odloženým v hradeckém babyboxu. | autor: babybox.cz

Hradecký babybox uvítal v pořadí už třetí miminko. Ve středu ráno, brzy po druhé hodině, se na operačním středisku královéhradeckých záchranářů rozezněl alarm, oznamující otevření babyboxu, umístěného na stěně budovy ředitelství krajské záchranky.

"Pohledem na obrazovku bylo jasné, že se nejedná o žert nebo planý poplach, protože v prostoru babyboxu bylo jasně vidět dítě, zabalené v peřince. Na místo byla z hradeckých základen okamžitě vyslána nejbližší dostupná posádka RZP spolu s lékařem v setkávacím systému. Zdravotníci ihned po příjezdu vyzvedli dítě z boxu a umístili jej do sanitky," uvádí Ivo Novák, tiskový mluvčí královéhradecké záchranné služby.

Po prvním vyšetření zdravotníci zjistili, že se jedná o zdravého chlapečka krátce po narození. Malý pacient nejevil známky žádné zdravotní komplikace, záchranáři jej proto zabalili, aby mu zajistili tepelný komfort a převezli jej do nemocnice. Nalezený chlapec byl po dvou holčičkách třetím dítětem, odloženým do babyboxu v Hradci Králové.

Chlapeček dostal jméno Jiří. Pojmenovali  ho  po někdejším řediteli záchranné služby a současném poslanci Jiřím Maškovi, s nímž zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess tuto speciální schránku pro odložené děti v září 2011 v krajském městě otvíral.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

S dětmi se na pohotovost fakultní nemocnice nyní dostanete pouze jedním vchodem

Hradecká fakultní nemocnice od začátku tohoto týdne sjednotila přístup na pohotovost pro děti a dorost umístěnou v objektu Dětské kliniky nemocnice. Dosud rodiče s dětmi využívali pro příchod na pohotovost jeden z dvojice postranních vchodů, nyní budou rodiče a děti přicházet…
Čtěte více

První externí defibrilátor v centru Hradce bude v Klicperově divadle. Už nyní během festivalu

V centru Hradce Králové bude instalován první automatizovaný externí defibrilátor. V souvislosti s blížícím se festivalem Divadlo evropských regionů ho pořídilo Klicperovo divadlo. Tento unikátní přístroj se používá v případech náhlého srdečního selhání a díky němu mohou…
Čtěte více

Záchranáři se budou učit na figurínách, které mrkají, chrčí nebo dělají, že zvrací

Takzvanou "Andulu" zná asi každý. Figurínu, na které se učí poskytování první pomoci. Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje však získala nové výukové modely pro nácvik ošetřování pacientů, které budou sloužit k výuce profesionálních záchranářů a lékařů záchranné…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme