V hradecké nemocnici leží asi sedm desítek pacientů s COVID-19, třetina je ve vážném stavu

Pacientů je v hradecké nemocnici asi sedm desítek.
Pacientů je v hradecké nemocnici asi sedm desítek.

Také v hradecké fakultní nemocnici stoupá počet pacientů s COVID-19, kteří vyžadují hospitalizaci. Nemocnice musela několik svých pracovišť proměnit v covidové jednotky, současně s tím musí omezovat některé neakutní výkony. V nemocnici bylo minulý týden hospitalizováno zhruba sedm desítek pacientů s COVID-19, před měsícem to byli pouze jednotlivci. Téměř třetina z hospitalizovaných jsou pacienti ve vážném stavu na jednotkách intenzívní péče.

„Péče o pacienty s COVID-19 je pro personál mimořádně náročná, proto je nutné pracoviště s covidovými pacienty posilovat personálně z jiných oddělení, která však poté musí omezit svou běžnou činnost nebo být dokonce uzavřena. Přibývá také nemocných zaměstnanců, někteří také zůstávají doma, aby zajistili nezbytnou péči o své blízké,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Nemocnice již přeměnila na covidové jednotky několik oddělení, v souvislosti s dalším předpokládaným nárůstem pacientů bude otevírat další, aby zajistila potřebnou kapacitu. „Přes veškerou naši snahu to může zasáhnout i do jiných neakutních výkonů, které budeme muset omezovat. Apelujeme na veřejnost, aby se nechala očkovat a dodržovala všechna platná nařízení, situace je opravdu velmi vážná,“ dodal profesor Palička.

Stále totiž platí, že výskyt COVID-19 je u očkovaných mnohonásobně nižší než u neočkovaných a pokud onemocní očkovaní, tak mají výrazně lehčí průběh onemocnění a menší riziko závažných komplikací. U očkovaných se jedná především o starší občany s dalšími závažnými onemocněními, u kterých často uplynul od očkování druhou dávkou delší čas a tím jsou proti COVID-19 méně chráněni. U nich je doporučeno podání třetí dávky vakcíny. Mezi neočkovanými ve vážném stavu stále přibývá mladších pacientů s COVID-19.

Fakultní nemocnice Hradec Králové současně s otevíráním dalších covidových jednotek navyšuje také kapacity testování ve svém Odběrovém centru FN HK a především rozšiřuje kapacitu svého očkovacího centra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V hradecké porodnici se vloni narodilo nejvíc dětí za posledních pět let

Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové se v roce 2021 narodilo celkem 2619 dětí, což je o více 77 než v roce 2020 a nejvíce v posledních pěti letech. Vloni se v nemocnici narodilo také 162 dvojčat, což je stejně jako v roce 2020. Neznamená to, že…
Čtěte více

V loňském roce ležely v hradecké nemocnici asi tři tisícovky lidí s covidem

Hradecká fakultní nemocnice v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s COVID-19, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Největší nápor pacientů nemocnice evidovala v únoru a březnu, naopak z pohledu hospitalizací pacientů s COVID-19 byly nejklidnější letní měsíce,…
Čtěte více

Hradecké školy pozitivní žáky hned testují PCR testy. Jde o nadstandard

Stejně jako v prosinci mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou je možnost okamžitého provedení PCR testu ve škole, a to následně po provedeném antigenním testu s pozitivním výsledkem. Výsledek by měli rodiče i škola obdržet ještě ten den,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme