V hradecké nemocnici leží asi sedm desítek pacientů s COVID-19, třetina je ve vážném stavu

Pacientů je v hradecké nemocnici asi sedm desítek.
Pacientů je v hradecké nemocnici asi sedm desítek.

Také v hradecké fakultní nemocnici stoupá počet pacientů s COVID-19, kteří vyžadují hospitalizaci. Nemocnice musela několik svých pracovišť proměnit v covidové jednotky, současně s tím musí omezovat některé neakutní výkony. V nemocnici bylo minulý týden hospitalizováno zhruba sedm desítek pacientů s COVID-19, před měsícem to byli pouze jednotlivci. Téměř třetina z hospitalizovaných jsou pacienti ve vážném stavu na jednotkách intenzívní péče.

„Péče o pacienty s COVID-19 je pro personál mimořádně náročná, proto je nutné pracoviště s covidovými pacienty posilovat personálně z jiných oddělení, která však poté musí omezit svou běžnou činnost nebo být dokonce uzavřena. Přibývá také nemocných zaměstnanců, někteří také zůstávají doma, aby zajistili nezbytnou péči o své blízké,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Nemocnice již přeměnila na covidové jednotky několik oddělení, v souvislosti s dalším předpokládaným nárůstem pacientů bude otevírat další, aby zajistila potřebnou kapacitu. „Přes veškerou naši snahu to může zasáhnout i do jiných neakutních výkonů, které budeme muset omezovat. Apelujeme na veřejnost, aby se nechala očkovat a dodržovala všechna platná nařízení, situace je opravdu velmi vážná,“ dodal profesor Palička.

Stále totiž platí, že výskyt COVID-19 je u očkovaných mnohonásobně nižší než u neočkovaných a pokud onemocní očkovaní, tak mají výrazně lehčí průběh onemocnění a menší riziko závažných komplikací. U očkovaných se jedná především o starší občany s dalšími závažnými onemocněními, u kterých často uplynul od očkování druhou dávkou delší čas a tím jsou proti COVID-19 méně chráněni. U nich je doporučeno podání třetí dávky vakcíny. Mezi neočkovanými ve vážném stavu stále přibývá mladších pacientů s COVID-19.

Fakultní nemocnice Hradec Králové současně s otevíráním dalších covidových jednotek navyšuje také kapacity testování ve svém Odběrovém centru FN HK a především rozšiřuje kapacitu svého očkovacího centra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Část bývalé ubytovny sester by mohla od srpna sloužit ukrajinským uprchlíkům

V bývalé ubytovně sester v Hradci Králové by mohli najít azyl ukrajinští uprchlíci. Radnice si chce vypůjčit prázdný panelák na Moravském Předměstí od fakultní nemocnice a připravit zázemí pro 70 běženců. Už pět let se přitom město snaží získat budovu od státu do svého majetku.…
Čtěte více

Hradecká nemocnice bude mít nového ředitele, Vladimír Palička chce končit

Ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička požádal ministra zdravotnictví Vlastimila Válka o uvolnění z funkce ředitele Fakultní nemocnice. Pan ministr jeho žádost přijal, požádal ho však, aby nemocnici vedl i nadále, do doby, než Ministerstvo zdravotnictví ve…
Čtěte více

Pacientů s covidem v hradecké fakultní nemocnici ubývá

Počet pacientů hospitalizovaných v hradecké fakultní nemocnici s onemocněním COVID-19 i nadále klesá. Začátkem dubna jich bylo v nemocnici hospitalizováno zhruba pět desítek, zatímco na začátku března se číslo pohybovalo kolem 75. Nemocnice připravuje od příštího týdne postupný…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme