Štítky: | Nemocnice | koronavirus |

V hradecké nemocnici leží asi 40 pacientů s COVID-19. Omezují se některé operace

V nemocnici zatím přetlak není.
V nemocnici zatím přetlak není. | autor: FNHK

Koronavir se nevyhnul ani hradecké fakultní nemocnici. V ní však situace zatím není vážná jako v některých jiných nemocniciích v republice. Zatím se eviduje COVID-19 asi u třiceti zaměstnanců. V hradecké nemocnici pracuje celkem 5 tisíc lidí. Velké množství zaměstnanců je však v karanténě. Pomoc mediků se nemocnici bude určitě hodit. Na odděleních nemocnice leží na čtyři desítky pacientů s COVID-19. Informaci přináší Hradecký deník.

„Z více než 5 tisíc zaměstnanců nyní COVID-19 evidujeme u přibližně 30 zdravotníků. To nás zatím naštěstí neohrožuje příliš dramaticky,“ informoval ředitel hradecké faklutní nemocnice Vladimír Palička a dodal, že velké množství zdravotníků je taktéž v karanténě.

„Mnozí z nich jsou však v takzvané pracovní karanténě, což nám zákon dovoluje, a ti, s maximálním využitím ochranných prostředků, dál vykonávají svoji praxi,“ podotkl Vladimír Palička, který kvitoval rozhodnutí ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který uvedl, že vytíženému zdravotnictví vypomůže až 2400 studentů z řad mediků čtvrtých a pátých ročníků či absolventských ročníků dalších zdravotnických škol.

„Toto rozhodnutí vítáme. V tento okamžik posíláme na hejtmanství požadavek asi na 150 těchto studentů, jelikož tu pomoc opravdu potřebujeme. A doufáme, že nám hejtmanství, ale především samotní studenti, jejichž nezanedbatelnou pomoc jsme využili i na jaře, vyhoví,“ uvedl ředitel hradecké fakultní nemocnice v době, kdy na jejích různých odděleních leží na čtyři desítky pacientů s COVID-19.

„V tuto chvíli leží na infekční klinice 23 pacientů. Z toho sedm jich je na jednotce intenzivní péče této kliniky. Dalších tři pacienti, z nichž jeden je na umělé plicní ventilaci a druhý na podpoře mimotělního oběhu, leží na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Dalších jedenáct pacientů pak leží na JIP plicní klinice, z toho 3 na JIP,“ uvedl Vladimír Palička a dodal, že právě plicní klinika je jednou z variant případné rezervy docházejících covidových lůžek.

„Pacienty z plicní kliniky jsme přesunuli na interní kliniky a postupně omezujeme provoz i na dalších klinikách. Například na ortopedické či urologické. Zatím si tak při obsazenosti 30 lůžek držíme rezervu 20 lůžek pro další možné případy,“ dodal Vladimír Palička.

Kromě této přípravy také hradecká fakultní nemocnice omezila i operace, které neohrožují pacienty na životě. Například operace křečových žil: „Zachováváme však plnou péči o onkologické pacienty, pacienty s akutními infarkty a mozkovými příhodami, ale v ostatních odděleních péči omezujeme. Tím si uvolňujeme jak lůžka, tak především personál, který potřebujeme na to, aby se mohl starat o pacienty s covidem.“

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Domov pro seniory U Biřičky je v karanténě. Protestuje se tam 550 lidí

V Domově U Biřičky v Hradci Králové se již podruhé vyskytla nákaza COVID-19, konkrétně u klientky, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Původ nákazy se nepodařilo zjistit. V následujících třech dnech nechá vedení domova otestovat 550 osob. Hradecká…
Čtěte více

Některé hradecké školky musí kvůli nedostatku personálu zavřít, na odbor dopravy jen s rezervací

Tři z jednadvaceti městem zřizovaných mateřských škol v Hradci Králové musely z personálních důvodů zavřít. Zavřená je školka Sluníčko, Čtyřlístek a Zvoneček. Kvůli nařízení vlády a epidemiologické situaci jsou zavřené i základní školy a umělecké školy, stejně jako…
Čtěte více

Město ruší školní a noční autobusy, oslavy, schůze i vítání občánků. Trhy budou

Od dnešního dne (14.10.2020) nepojedou školní spoje MHD, noční linky pojedou naposledy v noci z úterý na středu. Město rovněž ruší oslavy 28. října, během kterých měly být slavnostně předány medaile města v hradecké filharmonii. Zrušená jsou vítání občánků i setkání s jubilanty.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme