Štítky: | Nemocnice | fakultní nemocnice | koronavirus |

V hradecké nemocnici leží 30 lidí s covidem, začínají se omezovat neakutní operace

Nemocnice už kvůli covidu omezuje některé zákroky.
Nemocnice už kvůli covidu omezuje některé zákroky. | autor: MMHK

Hradecká fakultní nemocnice, která v posledních týdnech eviduje nárůst pacientů s COVID-19 vyžadujících hospitalizaci, postupně otevírá další oddělení zajišťující péči o pacienty s covidovou infekcí. Současně s tím nemocnice musela mírně omezit neakutní operace, péče o akutní pacienty je samozřejmě plně zajištěna.

„Do minulého týdne zajišťovala péči o pacienty s COVID-19 Klinika infekčních nemocí a KARIM, následně jsme pro pacienty otevřeli jedno oddělení Urologické kliniky FN HK, dnes otevíráme další lůžka pro tyto pacienty na Plicní klinice FN HK. S ohledem na navyšování lůžek pro covidové pacienty bylo nutné omezit některé neakutní operační výkony. Naší snahou je a bude odkládat co nejmenší počet operací,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička. Při dalším nárůstu počtu pacientů je nemocnice v souladu se svým pandemickým plánem připravena přeměnit na covidová oddělení i další pracoviště.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizováno zhruba 30 pacientů s  COVID-19, přibližně třetina z nich vyžaduje intenzivní péči. Nemocnice, která s ohledem na epidemickou situaci, od 3. listopadu 2021 vyhlásila plošný zákaz návštěv, zajišťuje také očkování proti COVID-19 a testování PCR a antigenními testy. Podrobnější informace je možné najít na www.fnhk.cz.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Část bývalé ubytovny sester by mohla od srpna sloužit ukrajinským uprchlíkům

V bývalé ubytovně sester v Hradci Králové by mohli najít azyl ukrajinští uprchlíci. Radnice si chce vypůjčit prázdný panelák na Moravském Předměstí od fakultní nemocnice a připravit zázemí pro 70 běženců. Už pět let se přitom město snaží získat budovu od státu do svého majetku.…
Čtěte více

Hradecká nemocnice bude mít nového ředitele, Vladimír Palička chce končit

Ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička požádal ministra zdravotnictví Vlastimila Válka o uvolnění z funkce ředitele Fakultní nemocnice. Pan ministr jeho žádost přijal, požádal ho však, aby nemocnici vedl i nadále, do doby, než Ministerstvo zdravotnictví ve…
Čtěte více

Pacientů s covidem v hradecké fakultní nemocnici ubývá

Počet pacientů hospitalizovaných v hradecké fakultní nemocnici s onemocněním COVID-19 i nadále klesá. Začátkem dubna jich bylo v nemocnici hospitalizováno zhruba pět desítek, zatímco na začátku března se číslo pohybovalo kolem 75. Nemocnice připravuje od příštího týdne postupný…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme