Štítky: | Nemocnice | fakultní nemocnice | koronavirus |

V hradecké nemocnici leží 30 lidí s covidem, začínají se omezovat neakutní operace

Nemocnice už kvůli covidu omezuje některé zákroky.
Nemocnice už kvůli covidu omezuje některé zákroky. | autor: MMHK

Hradecká fakultní nemocnice, která v posledních týdnech eviduje nárůst pacientů s COVID-19 vyžadujících hospitalizaci, postupně otevírá další oddělení zajišťující péči o pacienty s covidovou infekcí. Současně s tím nemocnice musela mírně omezit neakutní operace, péče o akutní pacienty je samozřejmě plně zajištěna.

„Do minulého týdne zajišťovala péči o pacienty s COVID-19 Klinika infekčních nemocí a KARIM, následně jsme pro pacienty otevřeli jedno oddělení Urologické kliniky FN HK, dnes otevíráme další lůžka pro tyto pacienty na Plicní klinice FN HK. S ohledem na navyšování lůžek pro covidové pacienty bylo nutné omezit některé neakutní operační výkony. Naší snahou je a bude odkládat co nejmenší počet operací,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička. Při dalším nárůstu počtu pacientů je nemocnice v souladu se svým pandemickým plánem připravena přeměnit na covidová oddělení i další pracoviště.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizováno zhruba 30 pacientů s  COVID-19, přibližně třetina z nich vyžaduje intenzivní péči. Nemocnice, která s ohledem na epidemickou situaci, od 3. listopadu 2021 vyhlásila plošný zákaz návštěv, zajišťuje také očkování proti COVID-19 a testování PCR a antigenními testy. Podrobnější informace je možné najít na www.fnhk.cz.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V hradecké porodnici se vloni narodilo nejvíc dětí za posledních pět let

Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové se v roce 2021 narodilo celkem 2619 dětí, což je o více 77 než v roce 2020 a nejvíce v posledních pěti letech. Vloni se v nemocnici narodilo také 162 dvojčat, což je stejně jako v roce 2020. Neznamená to, že…
Čtěte více

V loňském roce ležely v hradecké nemocnici asi tři tisícovky lidí s covidem

Hradecká fakultní nemocnice v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s COVID-19, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Největší nápor pacientů nemocnice evidovala v únoru a březnu, naopak z pohledu hospitalizací pacientů s COVID-19 byly nejklidnější letní měsíce,…
Čtěte více

Hradecké školy pozitivní žáky hned testují PCR testy. Jde o nadstandard

Stejně jako v prosinci mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou je možnost okamžitého provedení PCR testu ve škole, a to následně po provedeném antigenním testu s pozitivním výsledkem. Výsledek by měli rodiče i škola obdržet ještě ten den,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme