Štítky: | Nemocnice | fakultní nemocnice | koronavirus |

V hradecké nemocnici leží 30 lidí s covidem, začínají se omezovat neakutní operace

Nemocnice už kvůli covidu omezuje některé zákroky.
Nemocnice už kvůli covidu omezuje některé zákroky. | autor: MMHK

Hradecká fakultní nemocnice, která v posledních týdnech eviduje nárůst pacientů s COVID-19 vyžadujících hospitalizaci, postupně otevírá další oddělení zajišťující péči o pacienty s covidovou infekcí. Současně s tím nemocnice musela mírně omezit neakutní operace, péče o akutní pacienty je samozřejmě plně zajištěna.

„Do minulého týdne zajišťovala péči o pacienty s COVID-19 Klinika infekčních nemocí a KARIM, následně jsme pro pacienty otevřeli jedno oddělení Urologické kliniky FN HK, dnes otevíráme další lůžka pro tyto pacienty na Plicní klinice FN HK. S ohledem na navyšování lůžek pro covidové pacienty bylo nutné omezit některé neakutní operační výkony. Naší snahou je a bude odkládat co nejmenší počet operací,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička. Při dalším nárůstu počtu pacientů je nemocnice v souladu se svým pandemickým plánem připravena přeměnit na covidová oddělení i další pracoviště.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je nyní hospitalizováno zhruba 30 pacientů s  COVID-19, přibližně třetina z nich vyžaduje intenzivní péči. Nemocnice, která s ohledem na epidemickou situaci, od 3. listopadu 2021 vyhlásila plošný zákaz návštěv, zajišťuje také očkování proti COVID-19 a testování PCR a antigenními testy. Podrobnější informace je možné najít na www.fnhk.cz.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

U nemocnice začíná stavba nové společné budovy farmaceutické a lékařské fakulty Univerzity Karlovy

Začala plánovaná dostavba nové společné budovy farmaceutické a lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Před několika dny si generální dodvatel stavby převzal staveniště. Stavba bude rozsáhlá, čítá 18 550 m2 výukových a výzkumných prostor v lokalitě u fakultní…
Čtěte více

V hradecké porodnici přišlo v loňském roce na svět 2 337 dětí

Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové se v roce 2022 narodilo celkem 2337 dětí, z toho 1238 chlapečků a 1099 holčiček. Prvním narozeným dítětem roku 2023 se na klinice stala 1. ledna před 9 hodinou večer holčička Natálie o hodinu…
Čtěte více

Hradecká záchytka možná bude končit. Nedaří se sehnat nástupce za odcházejícího ředitele

Královéhradeckému kraji hrozí, že bude od nového roku bez záchytky. Současný ředitel Vlastimil Kyral odchází do důchodu a hejtmanství se nedaří najít náhradu. Hledá ji už od dubna, a zatím bezvýsledně. Teď se řeší externí provozování záchytky nebo její případný přesun do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme