V Hradci zaparkujete už za 5 korun, přesto se někde zdražilo

Od 1. září platí v Hradci Králové pro parkování nový ceník, který na svém červnovém zasedání schválila rada města. Došlo především ke zlevnění minimálního tarifu krátkodobého státní a snížení kritizované vysoké ceny za parkování na Velkém náměstí.

Vedení města Hradce Králové se po jednáních se společností ISP, která je provozovatelem parkovací sítě ve východočeské metropoli, podařilo vyjednat změny v systému parkování. Ten byl dosud velmi nepřehledný, například v okolí Ulrichova náměstí bylo v rámci jednotlivých ulic aplikováno hned několik tarifů. S platností od 1. září byly tarify pro každou zónu sjednoceny. U krátkodobého stání došlo stanovením jednotného minimálního tarifu 5 Kč ve všech zónách kromě historické části města ke zlevnění. “Velmi vítám, že jsme se shodli na minimálním poplatku pět korun kdekoliv v Hradci s výjimkou Velkého náměstí. Systém má navíc desetiminutovou toleranční rezervu, takže pokud člověk hodí do parkomatu pět korun, může stát bez postihu 25 respektive 40 minut. Za tuto dobu by měl krátkodobou záležitost stihnout vyřešit každý,“ komentoval změny v parkování primátor Zdeněk Fink. Dalšími novinkami je snížení cenového tarifu na Velkém náměstí na 30 Kč/hodinu a v parkovacím domě Katschnerka na 10 Kč/hodinu s denním maximem 40 Kč. Přes avizované zlevnění ale došlo v několika oblastech až k dvojnásobnému zdražení dlouhodobějšího stání. Sjednocením tarifů v zelené zóně totiž stoupla v okrajových částech hodinová sazba z 10 Kč na 20 Kč. Jedná se například o úseky Mánesovy nebo Nerudovy ulice, což bude pro místní obyvatele nebo jejich návštěvy jistě nepříjemným překvapením.
Aktualizované ceny jednotlivých parkovišť si můžete prohlédnout na naší interaktivní mapě. Mapa monitoruje parkoviště v širším centru města. Uživatel si může s předstihem zvolit parkovací místo v okolí svého cíle, z mapy se dozví řadu dalších podrobných informací o vybrané ploše, kromě nového ceníku i orientační kapacitu parkoviště a v neposlední řadě i reálnou šanci na zaparkování v dopravní špičce. Hledání na mapě parkovišť používá technologii od společnosti Google, která nově zobrazuje i aktuální dopravní situaci na hlavních silničních tazích ve městě.
Interaktivní mapa parkovišť je k dispozici na https://www.hradeckralove.cz/doprava/parkoviste/

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
27.11.2021 19:41
Aleš Fifka (neregistrovaný)
Za kolik se tedy parkuje?
Interaktivní mapa s ceníkem není dostupná.

500 - interní chyba serveru

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme