V Hradci startuje Rock for People

Letošní 15. ročník Rock for People dnes tradičně odstartuje Večírek pro nedočkavé. Symbolicky festival, který potrvá do pondělí 6.července, zahájí The Coolers. Hradecké letiště přivítá špičku domácí i zahraniční hudební scény. Organizátoři přichystali pro návštěvníky některé novinky. Jedná se například o instalaci bankomatu v areálu či nabídku pro seniory.

Na několika scénách uslyší návštěvníci 130 kapel. Letošní dramaturgie festivalu staví  především na britské hudební scéně. Na festivalu vystoupí například oblíbená britská kapela Placebo, nebude chybět ani taneční Underworld a představitelé kytarové scény Arctic Monkeys, kteří u nás zahrají poprvé. Do Hradce se vrátí po několika letech také španělská skupina Ska-P. Z domácí scény dorazí kapely jako Sto zvířat, Skyline, Visací zámek, Wohnout, Divokej Bill, UDG, Chinaski a další. Poprvé ve své kariéře zde zahraje famózní jazzový trumpetista Laco Deczi. O speciální program se postará po tři večery Vypsaná fixa. Jak uvedli organizátoři festivalu, novinkou je nabídka pro seniory, kteří mohou zdarma navštívit program legendární Jarmily Šulákové.
Kromě hudebního programu návštěvníky  čeká i řada doprovodných akcí. Vlastní scénu bude mít opět uskupení Kašpárek v rohlíku. „Letos přijede soubor se zbrusu novým programem. Nebude chybět gigapostel nebo trampolíny, novinkou bude mega bicí souprava. Jako specialita proběhnou tiskové konference v Kašpárkově posteli,“ sdělil dramaturg festivalu Petr Fořt.
Také letos pojede zdarma z hradeckého nádraží k Festivalparku kyvadlová doprava. Program letošního Rock for People je k dispozici na www.rockforpeople.cz.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme