Štítky: | školy | koronavirus | základní školy |

V Hradci školy zavírají, otevřeno mají jen na Gočárově

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | autor: pixabay.com

Na základě nařízení vlády České republiky budou od středy 14. října uzavřeny všechny základní školy s výjimkou těch, které budou otevřené pro děti zaměstnanců složek IZS, sociálních pracovníků a dalších. V Hradci Králové bude k tomuto účelu sloužit základní škola Josefa Gočára. Uzavřené budou také základní umělecké školy. Mateřské školy zatím fungují bez omezení.

„Pro rodiče je to velmi náročná situace, pěvně věřím, že ji opět zvládnou. Hradecké základní školy tedy od středy povedou distanční výuku, jejíž průběh a formu si určí každá škola zvlášť. V tuto chvíli asi nemá smysl hodnotit, co je správně, ale spíše se snažit aktuální situaci přizpůsobit tak, aby žáci měli zajištěné vzdělávání,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

V Hradci Králové bude fungovat zatím pouze základní škola Josefa Gočára na Tylově nábřeží, která bude otevřena pro děti zákonných zástupců pracujících v oblasti bezpečnostních sborů, obecní policie, zdravotnictví, orgánů ochrany veřejného zdraví, sociálních službách nebo se jedná o příslušníky ozbrojených sil. „Zatím byla k tomuto účelu vybrána pouze tato škola, zdali dojde ještě k navýšení kapacit zatím nejsme schopni určit, to se bude odvíjet od pokynů nadřazených orgánů,“ doplňuje náměstek Hanousek.

Mateřské školy fungují

V Hradci Králové fungují všechny mateřské školy. „Situace v mateřských školách je v tuto chvíli relativně příznivá, všechny fungují bez omezení. Zatím se nám také daří zvládat situaci s pedagogickým personálem, nemůžeme však tvrdit, že ho máme dostatek. Od dnešního dne je navíc znovu otevřená mateřská škola Albertova, která byla minulý týden uzavřena kvůli výskytu onemocnění covid-19 u jednoho ze zaměstnanců. Díky zajištění okamžitých opatření vedením školy v součinnosti s KHS, CSSZ a městem se podařilo zamezit dalšímu šíření nákazy,“ dodává náměstek Hanousek.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město pro obyvatele chystá další balíček pomoci. Antivirus budou schvalovat zastupitelé příští týden

Hradec chce opět pomoci při druhé vlně koronaviru. Od minulého týdne město vytvořilo speciální pracovní skupinu pro Antivirus, která připravuje souhrn opatření na zmírnění dopadů probíhající druhé vlny koronaviru. „Společně pracujeme na obnově a zavedení dalších opatření na…
Čtěte více

Návštěvy hřbitovů se o Dušičkách bez roušky neobejdou

Letošní Dušičky budou jiné i v Hradci Králové. Na hřbitovech, které budou v období Dušiček otevřené od 8 do 20 hodin, je i přes výjimky doporučeno nosit roušky. Na vybraných hřbitovech v Hradci bude také k dispozici pracovník Technických služeb Hradec Králové, který v případě…
Čtěte více

Magistrát omezil úřední hodiny, nemocnice otevřelo kvůli frontám třetí odběrové místo

Odběrové centrum COVID-19 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové od čtvrtka zřídilo třetí odběrové místo, protože  výrazně vzrostl počet zájemců o provádění odběrů. V souvislosti s usnesením vlády upravil Magistrát města Hradec Králové přístup do objektu a úřední hodiny…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme