Štítky: | GrandPark |

V Hradci se zanedlouho otevře nový domov pro seniory

Takto by měl vypadat nový domov pro seniory
Takto by měl vypadat nový domov pro seniory | autor: grandpark.cz

Nový domov pro seniory v Hradci Králové je těsně před svým otevřením. Budova pojmenovaná GrandPark už několik měsíců vzniká v Exnárově ulici na Moravském předměstí. V této chvíli je již hotová hrubá stavba, kolaudace by podle plánu měla proběhnout na začátku příštího roku. Klienti se do domova budou moci nastěhovat na jaře. Většina domova bude sloužit klientům trpícím Alzheimerovou chorobou, část také nabídne ubytování seniorům, kteří jsou v dobré psychické kondici, ale už jim nestačí síly na život bez cizí pomoci.

Nový hradecký domov pro seniory umístěný v zástavbě v Exnárově ulici nabídne celkem 149 lůžek pro klienty starší padesáti let. Budova bude sloužit jak zcela samostatným seniorům, tak také klientům, kteří trpí Alzheimerovou nemocí či nějakou formou demence a potřebují zvýšenou péči. Těchto klientů by zde měly být zhruba tři čtvrtiny a budou ubytovaní do části domova „se zvláštním režimem“. Celá budova je bezbariérová, většina z pokojů je dvoulůžková s vlastním hygienickým zázemím. Ubytovat se tu budou moci jednotlivci i páry. Domov slibuje budoucím klientům ošetřovatelskou péči a osobní asistenci, nebude zde chybět ani zdravotní personál. V případě potřeby budou mít senioři také k dispozici praktického lékaře, psychiatra či další specialisty. Domov se otevře v březnu 2016, budoucí nájemníci se mohou hlásit již nyní.

GrandPark disponuje také multifunkčními prostory, ve kterých budou probíhat činnosti, jako jsou ergoterapie, aktivní odpočinek, cvičení pro kardiaky, různé zájmové a tvořivé aktivity, pohybový režim, masáže, bazální stimulace, aromaterapie, muzikoterapie a další. „Dominantu bezbariérového domova bude tvořit chráněná zahrada s krytou venkovní terasou navazující na centrální jídelnu, přičemž zahrada bude plnit nejen funkci relaxační ale i terapeutickou,“ dodal investor. Půjde o jakousi kouzelnou zahradu, ve které lidé potrénují své smysly a najdou útěchu.

Investor si slibuje, že domov plně obsadí bez problému. Po ubytování pro seniory je totiž v Hradci Králové velká poptávka. „Pokračující demografické trendy v České republice jsou jasné: populace stárne a roste podíl seniorů s potřebou permanentní specializované péče. Česká alzheimerovská společnost ve své nedávno publikované analýze odhaduje, že se počet lidí s demencemi během dvaceti let v České republice zdvojnásobí,“ uvedl investor projektu Ľubomír Vais. Nový domov pro seniory také nabídne obyvatelům Hradce Králové několik pracovních míst. V současné době domov hledá například sociálního pracovníka, vedoucího zdravotnického úseku a další zaměstnance.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
20.10.2015 11:52
Eva Vyletová (neregistrovaný)
Chybí mi v článku cena za měsíční pobyt. A ještě jestli je možné mít samostatný pokoj.
20.10.2015 14:46
martin (neregistrovaný)
ale že kvůli zahradě zbourají jedno z posledních mlhovišt u hvězdy a okolí a už zbude jen plocha pro cvičení kterou využívají dospělí. tak to tu není ani jedno slovo.
20.10.2015 20:30
Pája (neregistrovaný)
Samý park,proberte se
Co to zase je za název? Každá nová stavba má v pojmenování Park.Má to nejspíš suplovat úbytek zeleně ve městě.
Nebo opravdu čeština nemá dostatek výrazů na to aby každý porozuměl tomu co je to za budovu?

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci vyroste domov pro 150 seniorů, stavět se začne v nejbližších týdnech

Dům pro seniory s pečovatelskou službou GrandPark začne v nejbližší době vznikat v ulici Exnárova v Podzámčí. Zástupci investora a města minulý týden poklepali na základní kámen. Samotná stavba by měla být dokončena na přelomu letošního a příštího roku. Nový…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme