Štítky: | Opravy | chodníky |

V Hradci se začaly opravovat chodníky. Po novém budou lidé chodit v několika ulicích města

Opravy chodníků v ulici Bratří Štefanů.
Opravy chodníků v ulici Bratří Štefanů. | autor: hradeckralove.cz

Několik chodníků najednou se nyní opravuje v Hradci. Na nový povrch se chodci budou moci těšit v ulicích Bratří Štefanů, U Střelnice nebo Na Dřevěnce. V průběhu jarních měsíců pak budou práce pokračovat v Poštovní ulici nebo ulici Za Škodovkou. Kromě standardních oprav chodníků se počítá i s obnovou dalších míst pro pěší, jako je třeba schodiště v podchodu na třídě Karla IV. Zatím je v plánu do těchto oprav investovat kolem 12 milionů korun.

Technické služby v těchto dnech pracují na několika místech v Hradci. „Především se dělají nové chodníky, v ulicích Bratří Štefanů a Na Dřevěnce už práce byly zahájeny a budou pokračovat do června. Do července by pak měla být hotová úprava parkovacích stání na komunikaci včetně chodníků v ulici U Střelnice. Kromě těchto oprav se dělají nové schodišťové stupně v podchodu na třídě Karla IV. Koncem května by pak měly být dokončeny ještě probíhající stavební úpravy na křižovatce ulic Karla IV. a Průmyslová, kde jsou prodlužovány ostrůvky na ulici a upravovány nástupní plochy u přechodů. Následně bude také doplněno vodorovné a svislé dopravní značení,“ říká náměstek primátora pro správu městských organizací Pavel Marek. Právě probíhající opravy přijdou na zhruba sedm milionů korun bez DPH.

Dalších přibližně 3,5 milionu korun bez DPH budou investovány do nových chodníků po Hradci a úprav schodiště v Jiráskových sadech. „Plánujeme rekonstrukce chodníků po obou stranách vozovky v Poštovní ulici, která by mohla být zahájena v květnu. O měsíc později nás čeká chodník v ulici Za Škodovkou, kde nemůžeme zahájit práce ihned, jelikož zde ještě v těchto dnech probíhá výměna kanalizace a vodovodu. Kromě chodníků nás v příštích měsících čeká také oprava historického schodiště v Jiráskových sadech nebo úpravy bezpečnostního povrchu v Brněnské ulici. Na všechny tyto akce již máme vybrané zhotovitele,“ doplňuje ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil. O prázdninách by pak mělo dojít ještě na chodníky v ulicích Jana Koziny a na rohu ulic Československé armády a V Kopečku.

Kromě dodavatelských prací se o opravy některých cest starají technické služby samy. Od nového roku už za 1,5 milionu korun opravily chodníky na nároží ulic Blodkova a Brněnská, U Náhonu a Vrchlického. Zároveň na letošní rok připravují opravy zábradlí na mostních konstrukcích, opravy kontejnerových stání ve městě, zajištění bezpečnostního povrchu u základní školy ve Spojovací ulici nebo velkoplošné opravy vozovek ve vybraných ulicích.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Jeden z pavilonů ZUŠ Střezina půjde k zemi, město raději postaví nový

Plány na druhou etapu rekonstrukce hradecké ZUŠ Střezina se změnily. Hudební (divadelní) pavilon měl být původně opraven stejně jako ty ostatní, s ohledem na jeho stav však město nechá vystavět pavilon zcela nový. Záměr, který v tomto týdnu na svém jednání schválili…
Čtěte více

Hradec opraví za desítky milionů dvě mateřské školy

Královéhradecké mateřské školy Třebechovická a Lužická by se letos mohly dočkat zateplení a rekuperace budov. Rada města schválila podmínky výběrového řízení na zhotovitele, které bude vypsáno během února. Samotné stavební práce by na obou školách měly začít v červnu,…
Čtěte více

Doprava na Novém Hradci je opět omezena. Kvůli opravám Hlavní ulice

V minulém týdnu bylo zahájeno pokračování oprav Hlavní ulice na Novém Hradci Králové. Stavební práce jsou nyní rozděleny do několika etap, a proto bude docházet k postupnému uzavírání.  Neprůjezdný je již úsek od ulice K Hvězdárně k ulici Pod Vodárnou, práce by zde měly být…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme