V Hradci se bude stavět nový bytový komplex


Nová obytná čtvrť by měla vzniknout v Hradci Králové v lokalitě Svobodné Dvory. Rozsáhlou výstavbu má realizovat soukromá firma Kobla. Radnice projekt podpoří částkou ve výši 20 milionů korun.
„V souladu s koncepcí bytové politiky byla schválena podpora investičního záměru firmy Kobla na výstavbu zhruba stovky bytových jednotek,“ řekl náměstek primátora Josef Malíř. Město za 20 milionů korun vybuduje komunikace a inženýrské sítě. To otevře další území pro bytovou výstavbu. „Záměr byl konkretizován do smlouvy mezi městem a stavební firmou. Rada města ho již odsouhlasila a poslala zastupitelstvu ke schválení,“ uvedl Josef Malíř. Celý projekt bude dokončen závěrem roku 2009. Bude se jednat především o výstavbu bytů a řadových domů. „Zbytek se doplní o rodinné domky,“ dodal Malíř.
Nové sídliště o rozloze 4 hektary vyroste na území vytěženého kráteru, kde se v minulosti těžila hlína na výrobu cihel. Obytné domy mají stát několik metrů pod okolním terénem. Budou tak chráněné před dálniční trasou, která v budoucnu povede necelý kilometr odsud. Výstavba má být zahájena ještě v letošním roce.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme