V Hradci rozšíří pěší zónu

Prodloužení pěší zóny v centru města o několik set metrů plánuje v letošním roce radnice v Hradci Králové. Na akci je z městského rozpočtu vyčleněno 35 milionů korun.
Vlastní práce, které začnou v červenci a dokončeny by měly být v půlce listopadu, budou kvůli obslužnosti probíhat ve dvou etapách. V první části bude rekonstruovaná Švehlova ulice, druhá etapa počítá s úpravou Masarykova náměstí. Zde bude vytvořen pěší koridor s absolutním vyloučením běžné automobilové dopravy včetně parkování. Plochu navíc ozdobí nová kašna s vířící "živou" vodou.

Práce na rozšíření pěší zóny by měly pokračovat v Hradci Králové i v roce 2002. Podle předběžných odhadů bude na tuto etapu potřeba z městského rozpočtu vyčlenit zhruba 25 milionů korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme