V Hradci probíhá Mezinárodní divadelní festival Divadla evropských regionů

Sedmý ročník mezinárodního divadelního festivalu Divadla evropských regionů začíná dnes v Hradci Králové. Divadelní přehlídky se letos zúčastní zhruba 600 herců z 11 zemí, diváci se mohou těšit na přibližně šest desítek představení.
Jak uvedli organizátoři festivalu, večerního slavnostního zahájení se kromě představitelů Klicperova divadla a zástupců města zúčastní i ministr kultury Pavel Dostál. "Prezident Havel letos na festival nepřijede, ale zaslal jeho účastníkům otevřený dopis," uvedla Denisa Abrahámová z organizačního štábu. V průběhu konání divadelní přehlídky bude vycházet také festivalový zpravodaj Hadrián, který bude přinášet "denní pohled z první linie Mezinárodního divadelního festivalu."

Součástí sedmého ročníku festivalu Divadla evropských regionů je i Open Air Festival. Představení se budou odehrávat pod širým nebem, navíc bez vstupného. Diváci, kteří se tak nedostali pro velkou účast na některá hlavní představení festivalu, mohou svůj zájem po umění ukojit právě na otevřených scénách. Některé soubory předvedou netradiční formy představení.

Sedmý ročník mezinárodního divadelního festivalu Divadla evropských regionů bude v Hradci Králové probíhat do 30. června. Základním tématem festivalu je oslava divadla ve všech jeho podobách umocněná atmosférou přátelství, sounáležitostí a pospolitostí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme