V Hradci možná vznikne nová čtvrť

Během několika let má v Hradci Králové vzniknout nová čtvrť. Město ji chce vybudovat na volných plochách směrem k dálnici D11. Sídliště bude součástí Kuklen, jmenovat se má Nová Zelená. Bydlet by zde mohlo až osm tisíc lidí.

Podle Mladé fronty Dnes si na rozvoj území mezi Kuklenami a dálnicí už radnice nechala vypracovat studii. „Měla by to být velká plocha, do níž by se měla poskládat spousta aktivit. Byly by tam bloky bytových domů s obchody, standardní bytové domy i rodinné domky. Kdyby se vše podařilo projednat, řada investorů by tam mohla uskutečnit své záměry, a to od logistiky, obchodu a služeb až po výstavbu jakéhosi obvodového městského centra třeba i s nějakými obchody a kulturními zařízeními,“ řekl MF Dnes náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.
Vznik zcela nové městské čtvrti ale nebude okamžitý. Podle radnice se stále jedná pouze o záměr. Výstavba by pak mohla pokračovat podle náměstka Malíře několik let i desetiletí. Přesto ale chce mít město své rozvojové plochy předem naplánované, protože vhodných míst pro výstavbu postupně ubývá. Právě Kukleny se ukazují jako příhodná oblast. „Ta lokalita má obrovský potenciál. Výstavba rezidenční zóny by zvýšila počet obyvatel Kuklen, jichž je nyní necelých pět tisíc. Díky tomu by městská část dostávala i větší příděl peněz od magistrátu,“ přiznal MF Dnes Adam Burkuš, předseda komise místní samosprávy Kuklen. „Byl připravován projekt Nové Kukleny, to bylo něco jako pražské Jižní Město, ale to se naštěstí nestalo. Zůstala tady stará zástavba včetně těžkých průmyslových areálů, které ale podle mě do pěti dekád ztratí smysl a stane se z nich rezidenční zóna,“ dodává Burkuš.
Město nyní pro své plány hledá oporu v novém územním plánu. Ten má vzniknout na základě mezinárodní soutěže. „Předpokládám, že rozvoj tímto směrem je správný, je to spíše otázka míry. Chtěli bychom vědět, jestli je vůbec možné někdy v budoucnu plánovat rozvoj směrem k dálnici, jestli se skutečně dálnice stane ochranným koridorem a hranicí pro rozvoj města na západ,“ řekl MD Dnes náměstek Josef Malíř. Podobně reálné je i rozšiřování města jižním směrem a postupné propojování hradecké a pardubické aglomerace.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme