V Hradci Králové vznikne nový hospic s 15 lůžky

| autor: charitahk.cz

Na zřízení nového lůžkového hospice pracuje Diecézní katolická charita Hradec Králové. Ve městě podobná služba zatím chybí a charita nabízí pouze domácí hospicovou péči, kdy sestry a lékaři dojíždějí za pacienty v konečném stádiu onemocnění do jejich domácího prostředí. V úvahu původně připadalo více variant, nakonec ale nový hospic nejpravděpodobněji vyroste na zelené louce. Zařízení by mělo nabídnout 15 lůžek pro nevyléčitelně nemocné.

„Osobně tuto myšlenku podporuji a má oporu rovněž v programovém prohlášení krajské rady. Královéhradecký kraj již vyčlenil peníze, kterými přispěje na pořízení projektové dokumentace. Jde o částku půl milionu korun. Na území kraje zatím fungují tři mobilní hospice a jeden lůžkový, další takové zařízení vhodně doplní stávající síť sociálních služeb,“ říká náměstek hejtmana Vladimír Derner, který je odpovědný za oblast sociálních věcí.

Iniciativa na zřízení lůžkového hospice vzešla od pracovníků domácí hospicové péče, kterou již hradecká charita provozuje.

„Ve hře bylo více variant umístění hospice. Je potřeba ocenit vstřícný přístup fakultní nemocnice, která nabízela prostory v areálu takzvané staré nemocnice. Charita ale upřednostňuje výstavbu mimo nemocniční areál v provedení, které bude odpovídat moderním trendům hospicové péče. Tedy menší objekt v klidném prostředí,“ dodává náměstek Vladimír Derner, který se za Královéhradecký kraj účastní jednání se zástupci charity, biskupství, fakultní nemocnice a města.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více

Stromeček splní dětem bez domova jejich vánoční přání

Také letos je možné připojit se do charitativní akce Stromeček splněných přání. Přinese i o letošních Vánocích radost do azylového domu, do Domova pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Podstatou tradice je předání vánočních dárků dětem bez domova, jejichž rodiče si…
Čtěte více

Za pět let by ve Stěžerách u Hradce mohla charita otevřít hospic

Ve Stěžerách kousek za Hradcem má vzniknout lůžkový hospic. Otevření plánuje hradecká oblastní charita na rok 2024. Hospic by měl být v místě bývalé střední školy. O finanční podporu žádá ministerstvo, kraj, město, biskupství i soukromé dárce. Informaci přináší Hradecký deník.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme