V Hradci Králové rekonstruují muzeum nákladem 60 milionů

Přibližně 60 milionů korun bude stát rekonstrukce Muzea východních Čech v Hradci Králové. Náklady na opravy hradí královéhradecká radnice, která z letošního rozpočtu na tuto akci vyčlenila 10 milionů korun. Na dokončení rekonstrukce je však potřeba ještě dalších 20 milionů.

Jak uvedl Jan Doubrava z investičního odboru hradecké radnice, část z této sumy by mohl pokrýt příspěvek z programu záchrany kulturního dědictví. Případný rozdíl však bude muset hradecký magistrát stejně uhradit.

Oprava Muzea východních Čech v Hradci Králové probíhá již déle než rok a dokončena bude koncem letošního roku. Rekonstrukce zahrnuje vybudování bezbariérového přístupu. Po skončení prací bude také nově zpřístupněno lapidárium. Interiér bude vybaven původním osvětlením, rekonstrukcí procházejí dveře, okna i nábytek. Stavbaři také zavedou nové rozvody elektřiny, vody, odpadu a topení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme