V Hradci Králové možná vyroste obří akvacentrum

Nabídku na výstavbu vodního zábavního centra předložila v těchto dnech hradeckému magistrátu německá společnost KPM. Aquapark za zhruba 380 milionů korun by měl vzniknou mezi druhým silničním okruhem a řekou Orlice nedaleko Všesportovního stadionu.
Konkrétní investor, který by akci financoval, není zatím znám, firma KPM by zajišťovala vlastní stavbu, město by do projektu vložilo pozemky. Záměr již schválila rada města, nyní jej ještě musí přijmout zastupitelstvo města a musí být zpracována studie začlenění stavby do dané lokality. Vybrané místo přitom s podobným využitím počítá. "Půjde-li to rychle, mohla by stavba být zahájena v květnu příštího roku," uvedl primátor Vlasák.

Hradec Králové v současné době nemá žádné oficiální koupaliště. Občané města musejí dojíždět do nedalekých Třebechovic pod Orebem, tamní areál však kapacitně na tak velký příliv návštěvníků nestačí. Řada lidí proto ke koupání využívá rybníky a písníky v okolí Hradce Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme