Výhrůžky primátorce, úředníkům i strážníkům na sociálních sítích. Hradecký útočník míří do vězení
Agresivní komentáře a urážky na sociálních sítích už dnes bohužel nejsou výjimečné. Jenže v Hradci Králové zašlo jedno takové chování až tak daleko, že musel zasáhnout soud. Zaměstnanci magistrátu, městští strážníci i samotná primátorka čelili opakovaným výhrůžkám, které překročily veškeré meze. Pachatel, který si říkal „Český král“, hrozil lidem napadením i smrtí – a teď za to půjde do vězení.
Podle vedení magistrátu začal muž v roce 2023 obtěžovat úřednici odboru přestupků. Zprvu jí posílal výhružné a vulgární e-maily, později přešel na sociální sítě, kde urážky a hrozby ještě zesílil. „Vyhrožoval jí ublížením na zdraví, měla oprávněný strach. Okamžitě jsme podali podnět policii,“ uvedl vedoucí odboru Michal Srch.
V roce 2024 se muž zaměřil na městskou policii. Strážníkům opakovaně posílal výhrůžky, zveřejňoval jejich fotografie a popisoval možné útoky velmi konkrétním způsobem. „Bylo to dlouhodobé a velmi nepříjemné. Kolegové se obávali o svou bezpečnost,“ řekl ředitel městské policie Martin Žďárský.
Výhrůžky směřovaly také k primátorce Pavlíně Springerové. „Je extrémně nepříjemné být cílem výhružek. Pokud chceme, aby v politice byli slušní lidé, musí mít oni i jejich rodiny základní pocit bezpečí,“ uvedla.
Okresní soud v Hradci Králové původně muži udělil podmíněný trest. Státní zástupkyně se ale odvolala – upozornila, že už byl dvakrát trestán za podobné chování. Krajský soud jí dal za pravdu a uložil pachateli nepodmíněný trest – rok a tři měsíce vězení.
Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?
Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.
Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.
Komentáře ke článku
Vložit nový komentář
Jméno které jste zadal se shoduje s již zaregistovaným uživatelem.
Pokud jste to Vy přihlašte se prosím.
Pokud ještě nejste registrován vyberte si prosím jiné jméno,
nebo se zaregistrujte.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.