Štítky: | Kasárna |

V Gayerových kasárnách možná bude parkovací dům

Nový parkovací dům s kapacitou až 500 parkovacích míst by mohl vyrůst v Gayerových kasárnách v Hradci Králové. Magistrát už o výstavbě jedná se společností ISP, která v Hradci zajišťuje systém parkování. Informuje o tom Hradecký deník.

Parkovací dům by mohl stát v místech, kde se nachází veterinární středisko, samotná plocha tržnice by zůstala nedotčena. „Stále nevíme, jak to bude s Žižkovými kasárnami, Velké náměstí čeká rozsáhlá rekonstrukce, díky které parkovací místa ubydou a parkovací dům v Gayerových kasárnách by mohl pomoci situaci vyřešit,“ cituje primátora Zdeňka Finka Hradecký deník. Umístění parkovacího domu v uvedené lokalitě by také částečně řešilo problematické parkování v kongresovém centru Aldis, které se potýká s nedostatečnou parkovací kapacitou v době konání řady větších akcí.
Výstavbu domu by měla financovat společnost ISP. Koncesní smlouva s městem jí ukládá zřídit na vlastní náklady v průběhu trvání smlouvy 500 nových parkovacích míst. „Náklady na výstavbu objektu by se mohly pohybovat kolem 300 až 400 tisíc korun na jedno stání, nejsou však ještě přesně stanoveny,“ uvedl městský architekt Petr Brůna. ISP však uvažuje i o výstavbě nového odstavného parkoviště v Jungamannově ulici. To by ovšem příliš neulehčilo parkování v centru města, mělo by sloužit především návštěvníkům města přijíždějícím směrem od Pardubic.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
24.7.2011 04:41
R35P3CT  (Nováček)
To zas bude tunýlek...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Z chátrajících Vrbenského kasáren v centru Hradce bude muzeum

Až 150 milionů korun bude podle serveru iDnes.cz stát rekonstrukce Vrbenského kasáren v Hradci Králové, v nichž vznikne nová přírodovědecká expozice Muzea Východních Čech. Hradecké muzeum má v oboru bohatou sbírku, kterou shromažďuje již přes 80 let. Expozice bude rozdělena…
Čtěte více

Rekonstrukce Gayerových kasáren by mohla stát až 220 milionů

Opravený depozitář i nová přístavba, takový je záměr oprav v Gayerových kasárnách. Debatu o stavebních úpravách v areálu kasáren, která má ve vlastnictví město i kraj, v tomto týdnu opět rozbouřili krajští radní. Ti odsouhlasili záměr, ve kterém by v historickém objektu mělo…
Čtěte více

Vrbenského a Gayerova kasárna se dočkají rozsáhlé rekonstrukce

Veterinární klinika, registr vozidel, odbor dopravy, ale také například farmářské trhy, které se tu pravidelně konají. To všechno najdeme v Gayerových kasárnách na třídě Československé armády, o jejichž zchátralém stavu se hovoří už roky. V nejlepší kondici však nejsou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme