V Gayerkách má vzniknout 250 nových parkovacích míst

Ilustrační obrázek | Zdroj: archiv
Ilustrační obrázek | Zdroj: archiv

Parkovací dům v Gayerových kasárnách dostal od vedení královéhradecké radnice zelenou. 

Na posledním jednání Rady města Hradec Králové tak byla lokalita Gayerových kasáren vybrána a schválena k výstavbě parkovacího domu. Nové parkovací stání přímo v centru města Hradec Králové má pojmout až 250 automobilů a realizace výstavby i provozu se má chopit společnost ISP.

O „Gayerkách“ jako nejpravděpodobnějším místě pro výstavbu nového parkovacího domu se hovoří už delší dobu. Teprve nyní je však představitelé města finálně odsouhlasili. „Na výběru Gayeorových kasáren se shodla koalice i opozice a k návrhu místa se kladně vyjádřila také komise pro dopravu,“ uvedl Jindřich Vedlich, náměstek primátora. 

O možnostech parkování v Gayrových kasárnách jsme informovali také v článku Kasárna v centru Hradce znají své nájemce, parkování se ještě dohaduje.

Výstavby parkovacího domu se chopí společnost ISP, jejíž jednatel Dušan Čížek podle vedení radnice deklaruje maximální míru spolupráce. „Inženýr Čížek slíbil, že všechny materiály bude konzultovat s radou města,“ podotknul náměstek Vedlich a doplnil, že město si již dříve nechalo vyhotovit studii možné podoby parkovacího domu. Je pravděpodobné že společnost ISP, která v Hradci Králové provozuje další dva parkovací domy, tuto studii převezme. 

V Gayerových kasárnách se dnes nachází obchody, služby, restaurace, veterinární klinika, ale i část zdejšího magistrátu – Odbor dopravy. Některé budovy by však před novým parkovacím domem měly ustoupit. Z vyjádření rady města by to mohla být například budova, kde nyní sídlí veterina. To se však odvine od toho, jak bude parkovací dům ve finále vypadat.

Termín začátku výstavby nového parkovacího domu v Gayerových kasárnách zatím není jasný.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Schodiště, internát, parkovací dům nebo most se budou za Hradec ucházet o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje

17. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2020 je vyhlášen. Celkem do něj bylo přihlášeno 15 staveb a Hradec Králové má hned několik projektů. Cílem soutěže je seznámit širokou odbornou i laickou veřejnost s úrovní současného stavebnictví, architekturou a…
Čtěte více

Za parkování se v Hradci bude opět platit od čtvrtka 30. dubna

V Hradci Králové bude parkovací systém v provozu od čtvrtka 30. dubna. Kontrola parkovacích karet či úhrady parkovného a případný postih ze strany městské policie bude však v následujících dnech ještě v režimu domluvy a především informování, že systém zpoplatněného parkování v…
Čtěte více

Nové parkoviště u nemocnice bude zatím zadarmo

Nové provizorní parkoviště u hradecké fakultní nemocnice už je hotové, v tuto chvíli se ladí termín jeho slavnostního otevření. Mělo by to být někdy na konci ledna. Parkoviště bude mít kapacitu 205 míst. Jeho cena vzrostla z devíti na jedenáct milionů korun. Informaci přinesl…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme