V Boleslavi bylo k vidění parádní hokejové představení

Sobotním 22.kolem pokračovala o víkendu první hokejová liga. Energetici cestovali do nedaleké Mladé Boleslavi, kam je přijel podpořit i plný autobus fanoušků, několik desítek příznivců dorazilo do města škodovek po vlastní ose a všichni pak společně vytvořili na samotném zápase výbornou kulisu a mohutně své svěřence povzbuzovali. Hradecká sestava se ani na chlup nelišila od té s Kadaní, od začátku posílali východočeští trenéři na led kompletní tři formace.
Páteční extraligovou premiéru si odbyl Jarda Polák v dresu Plzně, za Pardubice zase nastoupil v první obranné dvojici Tomáš Linhart ani jeden z nich však v sobotní sestavě Hradce nechyběl. Domácí trenérský tandem naopak po dlouhé době mohl posílat na led čtyři formace, jelikož k utkání s Hradcem přijeli Boleslav posílit hráči čtvrtého útoku extraligové Sparty Praha - Roman Vondráček a David Vrbata. Zápas začal za mohutného skandování obou taborů fanoušků ve velikém tempu, to domácí by se dalo určitě nazvat v prvních dvaceti minutách doslova strhujícím. Po úvodním oťukávání zahrozili zelenobílí v páté minutě. V přesilové hře a navíc při signalizovaném dalším trestu přihrál na obránce Aleše Pazderu Jaroslav Sirotek a první jmenovaný prudkou střelou otevřel skóre zápasu – 1:0. Boleslav pak měla velikou šanci k navýšení skóre o necelou minutu později, dezorientovaný brankář Tomáš Malý nakononec puk přikryl na poslední chvíli lapačkou. Přísloví „nedáš dostaneš“ mohl do puntíku naplnit Pavel Suchý, ale v obrovské šanci vyprášil pouze betony ležícího Filipa Šindeláře a tak se staré pořekadlo vyplnilo na druhé straně. V závaru před hradeckou brankou se nejlépe zorientoval Zdeněk Žák a v polovině první třetiny to bylo už o dvě branky. Energetici se často bránili místy až neuvěřitelnému tlaku středočechů za cenu zakázaných uvolnění. Do konce třetiny se mohl stav změnit ještě dvakát a to jak na straně domácích, tak i hostů. Nejprve v početní východě zasahovala s notnou dávkou štěstí domácí obrana proti vyložené šanci Jardy Roubíka, na druhé straně měl Tomáš Malý plné ruce práce při gólovce Jiřího Kadlece deset vteřin před první přestávkou. Po necelých třech minutách ve druhé dvacetiminutovce se radovalo solidně zaplněné domácí publikum potřetí. Zprava najíždějící kapitán Lukáš Král propálil hradeckého brankáře potřetí a zdálo se být rozhodnuto. Energetici ale udělali ze zápasu nemalé drama. Nejprve Honza Šulc v přesilové hře o minutu později snížil na 3:1 a poté napravil neproměnění sóla z desáté minuty Jarda Roubík. Toho v polovině zápasu vyslal krásnou přihrávkou přes půlku hřiště do nájezdu kapitán Standa Mečiar, ale Šindelář blafák Jardy vystihl. Nejproduktivnější hradečák se dočkal až tři minuty před druhou přestávkou. V souboji s Pavlem Suchým ztratil domácí gólman hůl, toho si všiml Standa Mečiar, bleskově z rohu přihrál mezi kruhy Jardovi Roubíkovi a ten parádní