Územní rozhodnutí pro dálnici z Chlumce do Hradce již v květnu

Územní rozhodnutí pro výstavbu dálnice D 11 v úseku Chlumec nad Cidlinou - Hradec Králové vydá do poloviny května město Hradec Králové. Po vydání územního rozhodnutí vstoupí v platnost 15 denní lhůta pro připomínkování všech účastníků stavebního řízení. Očekávají se přitom připomínky zejména ze strany ekologických aktivistů, ale i některých majitelů pozemků.
Nedávno schválený územní plán hradecko-pardubické aglomerace přiřkl dálnici D 11 statut veřejně prospěšné stavby. To umožní případné vyvlastnění pozemků, které před časem zakoupili ekologičtí aktivisté ve snaze zablokovat výstavbu dálnice.

Stavba první části úseku dálnice D 11 z Poděbrad do Chlumce nad Cidlinou by mohla začít už závěrem letošního roku. Do konce letošního roku nebo do jara 2002 by mohlo být zároveň vydáno stavební povolení na druhý úsek dálnice z Chlumce nad Cidlinou do Hradce Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme