Už i Hradečáci mohou nakupovat bez obalu. První obchod otevřel v Malšovicích

První bezobalový obchod v Hradci Králové najdete v Malšovicích.
První bezobalový obchod v Hradci Králové najdete v Malšovicích. | autor: ČRo HK

Přijít do obchodu s vlastními nádobami a pytlíky, a bojovat tak s nepříliš ekologickým balením zboží do nejčastěji plastových obalů můžete už i v Hradci Králové. Petra Lorencová a Marta Dolanová otevřely v Malšovicích první bezobalový obchod, který navštívila redaktorka Českého rozhlasu Hradec Králové.

Petra Lorencová a Marta Dolanová by si podle ní přály, aby zákazníci při nákupu u nich v bezobalovém obchodě i relaxovali, proto mají v prodejně místa k sezení, knihy a časopisy či dětský koutek. 

Zboží si kupující dávají do vlastních nádob, sklenice a textilní pytlíky je možné při prvním nákupu pořídit i přímo na místě. Také dodavatele si majitelky vybírají bezobalové, vyměňují s nimi prázdné nádoby za plné, odebírají zboží ve velkých pytlích a vše, co už jde, nakupují zcela bezobalově.

Obchod bez obalu je určen spolupracujícím zákazníkům, kteří chápou jeho filosofii a těší je, že mohou trochu přispět k ochraně životního prostředí a naší Země, a to tak banální záležitostí, jako je nákup mouky, opakovaně použitelných odličovacích tampónů nebo mýdla. Kromě potravin nabízí i drogerii a ekologické úklidové prostředky.

Cílem je také šířit myšlenku bezodpadové domácnosti mezi veřejností, pořádat workshopy, přednášky a diskuse třeba na téma eko-úklid a hygiena. Obchod Bez obalu je první vlaštovkou bezobalového nakupování v našem krajském městě. V rámci kraje byste zatím našli ještě jeden v Náchodě na Komenského třídě. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Po třech měsících je průjezd do Malšovy Lhoty bez omezení

Ulice Lhotecká v Malšově Lhotě, na které více jak tři měsíce probíhaly rekonstrukce, je znovu průjezdná. V úseku od ulice K Břízkám po ulici Vřesová byly vybudovány nové chodníky a opraven byl také silniční povrch stávající krajské komunikace. Město do oprav chodníků, veřejného…
Čtěte více

Nové hradecké 3D bludiště už funguje, dnes tam mohou děti zdarma

Mezinárodní den dětí můžete oslavit se svými ratolestmi třeba na nové atrakci v hradeckých lesích. Díky rozvolnění bezpečnostních opatření, které povolilo sdružování do 300 lidí, funguje Park Na Větvi téměř bez omezení. Soustava visutých hřišť na okraji Malšovic již tři týdny…
Čtěte více

V Malšovicích vzniká další atrakce: 3D bludiště v korunách stromů s tobogánem

V lese poblíž Zděné boudy a Lesního hřbitova na jihovýchodním konci Hradce Králové právě dělníci dokončují práce na visuté pohybové dílně s tobogánem a desítkami pohybových prvků. Hned vedle Parku na větvi v hradeckých Malšovicích vzniká nové lanové hřiště s názvem 3D…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme