Úpravu ulice Na Drahách pro cyklisty vyřešil kompromis

Už v příštím roce se dočkají cyklisté svého jízdního pruhu i na druhé straně malšovické ulice Na Drahách. Cyklisty často využívaná spojnice Malšovic a Slezského Předměstí měla stezku pro cyklisty jen v jednom směru. Příští roku už bude pro cyklisty připravena i druhá polovina vozovky, nicméně bylo potřeba přistoupit k určitým kompromisům.

Jak uvedla tisková mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková, u prodejny potravin budou prověřena jiná opatření (např. vyznačení piktogramového koridoru pro cyklisty) a v tomto místě u obchodu zůstane zachována možnost parkování. Město se tak rozhodlo vyřešit názorové rozdíly mezi projíždějícími cyklisty a občany, kteří v ulici bydlí. Různé reakce vyvolala obava naplánovaného vybudování stejného pruhu na druhé straně vozovky ve směru od křižovatky U Husa k ulici Úprkova.
Občané, kteří hlasovali na webu města, se vyjádřili pro vybudování pruhu i na druhé straně vozovky. S tímto řešení souhlasili i radnicí oslovení dopravní experti. To by však omezilo občany ulice a nakupující a proto přišel kompromis.
„Po diskusích a na základě návrhu malšovické komise místní samosprávy zvítězila kompromisní varianta vyznačení jízdních pruhů pro cyklisty i na druhé straně a to pouze k domu č.p.176. Další úsek v tomto směru bude doplněn piktogramy pro cyklisty a zůstane tak zachována možnost parkovacího stání u středového ostrůvku u prodejny s potravinami, kam jezdí občané svými vozy na nákup,“ vysvětlil rozhodnutí radních náměstek primátora Jindřich Vedlich
Ulice Na Drahách je významnou spojnicí mezi Slezským Předměstím a Malšovicemi s následnou vazbou do novohradeckých lesů. V květnu, před letní sezónou, zde vznikl bezpečný pruh pro cyklisty, neboť se jedná o jednu z cyklisticky nejzatíženějších ulic ve městě a řešena musela být bezpečnost zde projíždějících cyklistů. Těch ulicí Na Drahách projede denně až 1200.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme