Univerzita se může rozrůst, Hradec jí daroval pozemky

Univerzita Hradec Králové může bez obav plánovat svůj další stavební rozmach. Plány na postupné vybudování univerzitního městečka poblíž hradeckého soutoku, kde už nyní stojí dvě školní budovy, nezarazilo ministerstvo školství, podporu vyjádřilo i město.

Projekt, který Univerzita připravila, už ministerstvo školství posunulo do dalších jednání. „Ta by měla zajistit alespoň částečné financování nákladů na stavbu dalšího objektu, a to z peněz Evropské unie,“ vysvětlil Hradeckému deníku kancléř a tiskový mluvčí Univerzity Hradec Králové Ondřej Tikovský. Velkou oporou projektu je přitom samotný Hradec Králové. Vznik univerzitního kampusu město podpořilo, když podepsalo darovací listinu na potřebné pozemky. Výstavba by mohla začít už v roce 2011.
„Záleží to na mnoha okolnostech. Musíme ještě vypsat soutěž na zhotovitele stavby. Spoustu věcí už máme předpřipravených, takže od zahájení stavby do dvou let by mělo být hotovo,“ řekl Deníku Tikovský. Dodal, že nové prostory Univerzity by měly patřit Přírodovědecké fakultě. Tady by měly vzniknout především nové laboratoře, ale také posluchárny, kabinety i seminární místnosti.
Spolu s novými budovami by se měl prostor kampusu také lépe zpřístupnit. Projekt počítá se vznikem nové lávky přes Orlici, která by měla propojit historické budovy na náměstí Svobody a nové centrum univerzitního městečka mezi řekami.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme