Štítky: | Univerzita | UHK | Aula |

Univerzita představila renovovanou aulu: moderní technologie i grafiky

Aula UHK | Foto: UHK, P. Exner
Aula UHK | Foto: UHK, P. Exner

​Velká aula Univerzity Hradec Králové prošla v uplynulých měsících rozsáhlou a nákladnou renovací.

Výsledkem je modernizace vybavení největšího univerzitního sálu. Kromě přednášek slouží k akademickým obřadům jako jsou imatrikulace a promoce.

Od nynějška se aula pyšní moderní grafickou výzdobou na stěnách a moderními technologiemi v útrobách.

Univerzita měla předevší v úmyslu proměnit atmosféru sálu. „Úkolu se ujal architekt Miroslav Gebas, který zcela změnil barevné řešení interiéru a doplnil jej o originální vzory provedené na stěnách. Jeho snahou bylo docílit soudobého vzhledu blízkého studentům a současně vytvořit prostředí poskytující z výtvarného hlediska odpovídající rámec akademickým obřadům,“ popsal Ondřej Tikovský, tiskový mluvčí hradecké univerzity. 

Aula je nyní nově vybavena i technikou současné generace. „Díky ní bude možné např. při konferencích a kongresech přenášet obraz a zvuk ze sálu do ostatních univerzitních objektů. Důležitou novinkou je také bezbariérový přístup na pódium,“ doplnil ještě Ondřej Tikovský.

Univerzitní aula byla otevřena roku 1997 spolu s Objektem společné výuky, první stavbou postupně budovaného kampusu Na Soutoku v Hradci Králové. Po patnácti letech intenzívního využívání nyní aula prošla zásadní proměnou, a to nákladem více než čtyř milionů korun poskytnutých z vlastních zdrojů univerzity, z Fondu rozvoje vysokých škol a z prostředků Institucionálního rozvojového plánu UHK.

Dětský koutek najedete už i na UHK

Studenti – rodiče uvítají jistě také nově otevřený dětský koutek přímo v prostorách univerzity. Je k dispozici nejen studentům – rodičům, ale i zaměstnancům univerzity. „Velkou poptávku po takovém zařízení dlouhodobě projevovali zejména dálkoví studenti. Ti nyní získávají možnost příjemně zaměstnat své potomky v herním koutku po dobu, v níž se musejí věnovat svým studijním povinnostem,“ vysvětlil Ondřej Tikovský důvody vzniku dětského koutku.

Slavnostní otevření | Foto: UHK, P. Exner Slavnostní otevření | Foto: UHK, P. Exner
Barevná a veselá aula | Foto: UHK, P. Exner Barevná a veselá aula | Foto: UHK, P. Exner
Grafiky v moderním duchu | Foto: UHK, P. Exner Grafiky v moderním duchu | Foto: UHK, P. Exner

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Univerzita Hradec Králové zabodovala v mezinárodním hodnocení vysokých škol

Hradecká univerzita je mezi českými vysokými školami nejlepší. Alespoň podle organizace Times Higher Education, která zveřejnila výsledky mezinárodního hodnocení vysokých škol European Teaching Ranking 2019. V konkurenci stovek evropských vzdělávacích institucí obsadila…
Čtěte více

Havel bude mít v Hradci náměstí. Uprostřed univerzitního kampusu

Náměstí uvnitř univerzitního kampusu Na Soutoku ponese jméno Václava Havla. Návrh Univerzity Hradec Králové se rozhodli podpořit zastupitelé, již minulý týden ho schválila městská rada. Slavnostní odhalení nového pojmenování piazzety je plánované 16. listopadu, tedy den před 30.…
Čtěte více

Hradecká univerzita chce náměstí svého kampusu pojmenovat po Václavu Havlovi

Univerzita Hradec Králové chce nový název pro svoje náměstí u kampusu na břehu Labe. Mělo by nést jméno našeho polistopadového prezidenta Václava Havla. Univerzita chce odhalit i pamětní desku. Univerzita chce desku odhalit den před významnými výročími. Informaci přináší…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme