Štítky: | Univerzita | UHK | Aula |

Univerzita představila renovovanou aulu: moderní technologie i grafiky

Aula UHK | Foto: UHK, P. Exner
Aula UHK | Foto: UHK, P. Exner

​Velká aula Univerzity Hradec Králové prošla v uplynulých měsících rozsáhlou a nákladnou renovací.

Výsledkem je modernizace vybavení největšího univerzitního sálu. Kromě přednášek slouží k akademickým obřadům jako jsou imatrikulace a promoce.

Od nynějška se aula pyšní moderní grafickou výzdobou na stěnách a moderními technologiemi v útrobách.

Univerzita měla předevší v úmyslu proměnit atmosféru sálu. „Úkolu se ujal architekt Miroslav Gebas, který zcela změnil barevné řešení interiéru a doplnil jej o originální vzory provedené na stěnách. Jeho snahou bylo docílit soudobého vzhledu blízkého studentům a současně vytvořit prostředí poskytující z výtvarného hlediska odpovídající rámec akademickým obřadům,“ popsal Ondřej Tikovský, tiskový mluvčí hradecké univerzity. 

Aula je nyní nově vybavena i technikou současné generace. „Díky ní bude možné např. při konferencích a kongresech přenášet obraz a zvuk ze sálu do ostatních univerzitních objektů. Důležitou novinkou je také bezbariérový přístup na pódium,“ doplnil ještě Ondřej Tikovský.

Univerzitní aula byla otevřena roku 1997 spolu s Objektem společné výuky, první stavbou postupně budovaného kampusu Na Soutoku v Hradci Králové. Po patnácti letech intenzívního využívání nyní aula prošla zásadní proměnou, a to nákladem více než čtyř milionů korun poskytnutých z vlastních zdrojů univerzity, z Fondu rozvoje vysokých škol a z prostředků Institucionálního rozvojového plánu UHK.

Dětský koutek najedete už i na UHK

Studenti – rodiče uvítají jistě také nově otevřený dětský koutek přímo v prostorách univerzity. Je k dispozici nejen studentům – rodičům, ale i zaměstnancům univerzity. „Velkou poptávku po takovém zařízení dlouhodobě projevovali zejména dálkoví studenti. Ti nyní získávají možnost příjemně zaměstnat své potomky v herním koutku po dobu, v níž se musejí věnovat svým studijním povinnostem,“ vysvětlil Ondřej Tikovský důvody vzniku dětského koutku.

Slavnostní otevření | Foto: UHK, P. Exner Slavnostní otevření | Foto: UHK, P. Exner
Barevná a veselá aula | Foto: UHK, P. Exner Barevná a veselá aula | Foto: UHK, P. Exner
Grafiky v moderním duchu | Foto: UHK, P. Exner Grafiky v moderním duchu | Foto: UHK, P. Exner

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Promoce se kvůli pandemii nekonají, na univerzitu nastoupí jen zlomek zahraničních studentů

Na Univerzitu Hradec Králové začnou přijíždět v druhé polovině září jako každý rok zahraniční studenti. Tento semestr jich ale kvůli pandemii koronaviru bude studovat v Hradci Králové zhruba jen desetina, převážně ze zemí Evropské unie. Univerzita zrušila i všechny ceremonie…
Čtěte více

Tým z hradecké univerzity tiskne na 3D tiskárně robota, soutěží o 10 milionů dolarů

Tým z Univerzity Hradec Králové soutěží jako jediný z Česka o 10 milionů amerických dolarů s prototypem robota, pracovně pojmenovaného FIM Bot. V prosinci 2019 se tým z Fakulty informatiky a managementu (FIM) kvalifikoval mezi 77 nejlepších týmů z 19 zemí světa.
Čtěte více

Revoluční zeď z krabic na Ulrichově náměstí rozmočil déšť, dobrovolníci postaví novou

Symbolická zeď k výročí listopadové revoluce 1989 v Hradci Králové se po včerejším dešti zhroutila. Krabice, které vysokoškoláci navršili na Ulrichově náměstí, pořadatelé nechají odvézt, informuje server iDNES.cz. Zeď, podobná té z prosince 1989, by měla být součástí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme