Štítky: | Univerzita | Vzdělání | UHK |

Univerzita Hradec Králové stále ještě přijímá studenty

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Šance ke studiu na Univerzitě Hradec Králové trvá, vedení univerzity se rozhodlo prodloužila termín k podání přihlášky ke studiu.

Přestože většina fakult univerzity dosud registrovala přibližně stejný počet zájemců o studium jako v loňském roce, byla na celé univerzitě prodloužena lhůta k přijímání přihlášek až do 15. března 2013, informoval o tom Ondřej Tikovský, mluvčí UHK.

Hlavním důvodem je podle vyjádření z UHK získat kvalitní uchazeče a mít možnost vybírat perspektivní talentované posluchače z většího počtu zájemců, nikoliv pouze obsadit všechna místa, která se ke studiu nabízejí. "Fakulty a vysokoškolský ústav univerzity jsou připraveny přijmout celkem 3 102 studentů, přitom kupříkladu jen na Fakultu informatiky a managementu je již nyní hlásí 2 900 zájemců," vyjádřil se mluvčí Tikovský.

Jednotlivé součásti univerzity si rozdělí kapacitu dle své velikosti a počtu oborů. "Filozofická fakulta může přijmout 525 studentů, Fakulta informatiky a managementu 727, na Pedagogickou fakultu se bude moci zapsat 1 331 kolegyň a kolegů, na Přírodovědeckou fakultu pak 348 a na Ústav sociální práce 171 posluchačů," upřesnil mluvčí.

Podrobnosti k přijímacímu řízení podávají jednotlivá studijní oddělení fakult a ústavu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Promoce se kvůli pandemii nekonají, na univerzitu nastoupí jen zlomek zahraničních studentů

Na Univerzitu Hradec Králové začnou přijíždět v druhé polovině září jako každý rok zahraniční studenti. Tento semestr jich ale kvůli pandemii koronaviru bude studovat v Hradci Králové zhruba jen desetina, převážně ze zemí Evropské unie. Univerzita zrušila i všechny ceremonie…
Čtěte více

Tým z hradecké univerzity tiskne na 3D tiskárně robota, soutěží o 10 milionů dolarů

Tým z Univerzity Hradec Králové soutěží jako jediný z Česka o 10 milionů amerických dolarů s prototypem robota, pracovně pojmenovaného FIM Bot. V prosinci 2019 se tým z Fakulty informatiky a managementu (FIM) kvalifikoval mezi 77 nejlepších týmů z 19 zemí světa.
Čtěte více

Revoluční zeď z krabic na Ulrichově náměstí rozmočil déšť, dobrovolníci postaví novou

Symbolická zeď k výročí listopadové revoluce 1989 v Hradci Králové se po včerejším dešti zhroutila. Krabice, které vysokoškoláci navršili na Ulrichově náměstí, pořadatelé nechají odvézt, informuje server iDNES.cz. Zeď, podobná té z prosince 1989, by měla být součástí…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme