Štítky: | terminál MHD | socha |

U hradeckého terminálu si děti budou hrát s jezevčíkem. Sochu vytvoří peruánský sochař

U terminálu zabaví děti socha jezevčíka.
U terminálu zabaví děti socha jezevčíka. | autor: hradeckralove.cz

Dětem z Pražského Předměstí nebo čekajícím na spojení z hradeckého autobusového terminálu zkrátí volnou chvíli jezevčík. Peruánský sochař Aldo Shiroma, který je v těchto dnech hostem Mezinárodního sochařského symposia v Hořicích, vytvoří během svého pobytu v České republice navíc ještě sochu veselého psíka, která bude umístěna na přelomu července a srpna právě na Blažíčkově náměstí u terminálu hromadné dopravy v Hradci Králové.

„S požadavkem umístit sochu v parku před terminálem hromadné dopravy na Blažíčkově náměstí se na město obrátili zástupci KMS Pražské Předměstí sever. Zároveň by mohla socha sloužit i jako interaktivní prvek pro děti nebo lavička,“ přibližuje záměr Jindřich Vedlich, náměstek primátora odpovědný za rozvoj ve městě.

Sochu vytvoří Aldo Shiroma z Peru, který je v těchto dnech na sochařském sympoziu v Hořicích. Nebude to tedy ta socha určená pro prezentaci na tradičním hradeckém nábřeží sochařů, ale půjde o dílo vytvořené navíc, právě pro jeho umístění a využití na Blažíčkově náměstí. K instalaci sochy by mělo dojít na přelomu července a srpna.

V hořickém lomu U svatého Josefa od začátku července umělci tvoří pískovcové plastiky, jejichž vernisáž bude 29. července na labském nábřeží v Hradci Králové. Z letošního sympozia svá díla v Hořicích zanechají Peruánec Aldo Shiroma, Řek Odysseas Tosounidis, Japonec Hitoši Tanaka a Češka Jana Bačová Kroftová.

Na nábřeží v Hradci Králové sochy ze sympozia zůstanou nejméně dva roky. Pak se vrátí do Hořic, kde jsou natrvalo usazeny v přírodním sochařském parku u cesty k lomu U svatého Josefa. V tomto parku a v přírodní sochařské galerii na blízkém vrchu Gothard je již ze všech dosavadních 29 sympozií ojedinělá kolekce více než 130 plastik.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
23.7.2018 09:54
Eva (neregistrovaný)
obnova stromů
Víc než socha by bylo třeba obměnit vysázené stromy, které se neujaly při výsadbě.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Před Divadlem Drak je nová socha. Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Ocelová socha tří pohádkových bytostí byla dnes po několika měsících restaurování instalována před divadlo Drak. Jejímu slavnostnímu odhalení budou ještě předcházet dokončovací práce včetně speciálního nátěru. Socha se dříve nacházela ve dvoře hradeckého domu dětí a mládeže,…
Čtěte více

Kašnu v historickém centru města čeká rekonstrukce

Kašna na Malém náměstí v Hradci bude na příští sezonu připravena. Letos musela být odstavena, protože kvůli jejímu špatnému technickému stavu sákla. V příštím roce dostane kašna nové opláštění, repasi potřebuje i technologie a elektroinstalace. Hradecké technické služby…
Čtěte více

Nadjezd u terminálu je ve velmi špatném stavu, bude se muset opravit. Řidiče tam čekají dlouhodobá omezení

Nadjezd nad železnicí u Terminálu hromadné dopravy je ve velmi špatném stavu a bude se muset opravit. S tím souvisí i omezení provozu v tomto velmi frekventovaném úseku. A rozhodně nepůjde o týdny nebo měsíce, provoz tam může být omezen i několik let. Tento verdikt vyřklo na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme