Štítky: | Den Labe Hradec Králové |

Trubačova lávka bude opět bavit davy Hradečanů

Den Labe začíná tento pátek
Den Labe začíná tento pátek | autor: Den Labe

Den Labe patří tradičně k nejnavštěvovanějším akcím v Hradci Králové. Disciplínu Trubačova lávka, při níž se odvážlivec snaží přeběhnout řeku po vratké lávce, si každý rok nenechají ujít tisíce návštěvníků. Letošní již devátý ročník této sportovně adrenalinové show začíná tento pátek 12. června na Eliščině nábřeží. Program pokračuje také v sobotu, kdy budou týmy na řece závodit na dračích lodích.

Devátý ročník atraktivní akce plné sportovních výkonů Den Labe začíná v pátek 12. června velkým dětským dnem od 9 hodin na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Pro děti bude připraveno několik workshopů, kde si spolu s tanečníky úspěšné skupiny T- Bass budou moci vyzkoušet tance jako jsou například hip-hop a street dance. „Dětem bude nabídnuto i mnoho dalších doprovodných programů jako možnost si zahrát basketbal s týmem Hradecké lvice, které na akci budou učit základy této hry a budou organizovat soutěže o spoustu zajímavých cen,“ uvedli pořadatelé akce.

Nejočekávanější část dne je ale adrenalinová disciplína Trubačova lávka, která měří 48 metrů. První běh startuje v 17 hodin. Na něj navazuje závod osmiveslic Hradce Králové versus Pardubice. Poté návštěvníky čeká vyhlášení výsledků a vystoupení kapel Satelit Kanibal nebo Bohemienz – Thompson. „Vrcholem hudebního programu bude stále populárnější kapela Jelen. Vítěz ankety Anděl 2014 zahraje ve 20:45 hodin. Po dvaadvacáté hodině se návštěvníci dočkají i „lechtivé“ lávky pro odvážné běžce,“ doplnili pořadatelé. Akce pokračuje také v sobotu ráno, kdy se na Labi rozezní zvuk bubnů a 10 přihlášených týmů se zúčastní závodů Dračích lodí. Závody potrvají až do odpoledních hodin.

PÁTEK:

9:00 - 16:00 Dětský den DEN LABE
 9:00 - 16:00 T-Bass workshopy
 14:00 - 18:00 Den s Hradeckými lvicemi
 14:00 - 17:00 T-BASS vystoupení
 16:00 - 17:00 Prezentace běhu přes Trubačovu lávku 48m
 17:00 - 17:45 Starty účastníků přes Trubačovu lávku
 18:00 - 18:15 Souboj Hradec vs. Pardubice na osmiveslicích
 18:20 - 18:30 Vyhlášení všech klání - Pódium náplavka
 18:30 - 19:15 Kapela SATELIT KANIBAL
 19:30 - 20:15 Kapela Bohemienz - Thompson, Černík, Fiedler (NZ/CZ)
 20:45 - 21:45 Kapela JELEN a host Kateřina Marie Tichá
 22:00 - 22:20 SEXSHOP.cz - NUDE lávka pro odvážné 
 22:20   Konec

SOBOTA:

8:00 Dračí lodě

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
12.6.2015 21:49
Miky (neregistrovaný)
Dračí lodě začínají v deset
Zdravím,
dračí lodě začínají v 10:00.
Finálové jízdy cca 14:30.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do kostelů na koncerty, na náplavku na Den vody a Restaurant Day či do letního kina

I tento víkend bude v Hradci Králové a okolí nabitý zajímavými akcemi, vybrali jsme je pro vás. V královéhradeckých kostelích se bude zpívat, až do pondělí hostí Czech Choir Festival. Můžete vyrazit třeba na výstavu kaktusů, na farmářské trhy, do letního kina Širák, na Den…
Čtěte více

Zveme: Páteční noc otevře brány kaplí a kostelů

Víkend klepe na dveře a přináší hned několik zajímavých akcí v Hradci Králové a jeho blízkém okolí. Několik zajímavých tipů najdete i v naší tradiční páteční pozvánce. Zavítat můžete například na festival Romantický Hrádek do Nechanic, vypravit se (klidně i na kole)…
Čtěte více

Den Labe: Přes řeku poběží naháči i závodníci v retro kostýmech

Akce s tradičně obrovskou diváckou účastí nebude chybět v Hradci Králové ani letos. Den Labe i tentokrát můžete oslavit na Eliščině nábřeží. A to už tento pátek. Odvážlivci se tu pokusí přeběhnout vodu po Trubačově lávce, ti méně odvážní si mohou užít koncerty,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme