Tropy mají vystřídat normální letní teploty, konečně

Tropické teploty nám na chvíli dají zase pokoj | Foto: Jiří Gangur
Tropické teploty nám na chvíli dají zase pokoj | Foto: Jiří Gangur

Ve čtvrtek nás čeká poslední z téměř nekonečné řady tropických dnů, kdy teploty ani v podvečer neklesaly pod třicítku. Od pátku by se však mělo začít ochlazovat, ale to jenom v uvozovkách, na pouhých 25 stupňů Celsia. Podobné teploty se čekají i v sobotu. 

Podle Českého hydrometeorologického ústavu je ještě po celý čtvrteční den v platnosti varování před vysokými teplotami, které také mohou doprovodit bouřky či dokonce na některých místech kroupy. Sledujte aktuální počasí v Hradci Králové.

Lidé by se měli raději zdržovat uvnitř a vyvarovat se fyzické zátěži. Samozřejmostí v těchto extrémně horkých dnech je dostatečný přísun tekutin a možnost se ochladit.

Jednou z takových možností je zajít na některé z koupališť v Hradci Králové. Jak koupaliště Flošna, tak také koupaliště Stříbrný rybník mají podle krajské hygienické stanice vodu vhodnou ke koupání, i přes to, že rybník "Stříbrňák" je ryze přírodní koupaliště. Vodu vhodnou ke koupání má také písník Opaťák nedaleko Hradce Králové. 

Podívejte se, kde všude se v Hradci Králové lze vykoupat: koupaliště Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V kempu Stříbrný rybník vyrostou podél poloostrova nové chatky a mola

V kempu Stříbrný rybník plánuje společnost Městské lesy Hradec Králové postavit deset nových chatek. Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém…
Čtěte více

Kompletně zrekonstruovaný kemp Stříbrný rybník se otevírá, má téměř obsazeno

Dnes se otevírá městský kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové, který nabízí na letošní sezonu nové zázemí, opravenou restauraci i chatky, novou recepci, safari stany, místa na stanové louce a další zábavné atrakce jako minigolf, curling, gladiator arénu nebo vodní polo. Areál…
Čtěte více

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme