Trolejbusy v Hradci Králové slaví 60. výročí

Oslavy 60. výročí provozu trolejbusové dopravy ve městě plánuje na nadcházející sobotu Dopravní podnik města Hradce Králové. V této souvislosti pojede městem historický trolejbus. Vůz bude jezdit v sobotu 16.5. od 8 do 16 hodin na trase linky č. 2.

V prostoru Terminálu hromadné dopravy v Hradci Králové se pak uskuteční v době od 8,00 do 13,00 hodin doprovodné akce – výstava trolejbusů, návštěva dispečerského pracoviště a v informačním centru THD si zájemci u příležitosti 60.výročí mohou nechat vyrobit Městskou kartu za výjimečnou cenu 60,-Kč. Podmínkou je, aby si nezapomněli přinést s sebou fotografii.
Trolejbusová doprava v Hradci Králové začala fungovat 2. května 1949, zprovozněna tehdy byla linka 2 z Hlavního nádraží na Nový Hradec Králové. Počet tras se postupně rozrůstal. V současné době jezdí po Hradci Králové na pěti linkách 37 trolejbusů, z toho 22 nízkopodlažních.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme