Tříkrálovou sbírku můžete podpořit do statické kasičky, přímo koledníkům i online

Tři krále budete potávat v příštích dnech.
Tři krále budete potávat v příštích dnech. | autor: charitahk.cz

Začíná nový rok a s ním startuje i Tříkrálová sbírka. S prosbou o podporu se na veřejnost obrací i Oblastní charita Hradec Králové. Tři králové vyjdou letos do ulic a budou prosit o příspěvek do kasičky. V obcích a městech jsou již předem dané konkrétní termíny, na některých místech jsou k dispozici statické kasičky. Sbírku je možné podpořit i prostřednictvím online kasičky.

Tři králové budou v ulicích v době od 1. do 16. ledna a budou prosit o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Tříkrálovou sbírku je možné podpořit  příspěvkem do statické kasičky. V Hradci Králové jsou kasičky v sídle charity, kostelích, kaplích nebo v pekárnách Mňam mňam. Aktuální mapu najdete ZDE.

Lze přispět i online zasláním daru na účet 66008822/0800, VS 777955007 (VS identifikuje, že Váš dar získá Oblastní charita HK).

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2022 pro Královéhradecko podpoří Hospicovou péči o nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny v domácím prostředí, přípravné práce pro výstavbu a provoz lůžkového hospice. Dále Odborné sociální poradenství lidem v těžkých životních situacích, provozně technické zázemí pro sociální služby a zdravotní péči, humanitární projekt v Indii (5 %, např. školní autobus), krizový fond pro pomoc při mimořádné události (3 % např. povodně).

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za tři roky by mohl být ve Stěžerách hospic, územní řízení je již zahájeno

Dalším krokem ke vzniku lůžkového hospice ve Stěžerách je zahájení územního řízení na jeho výstavbu. Výstabu připravuje Oblastní charita Hradec Králové. Je započata další část projektové přípravy, a to zpracování projektové dokumentace pro stavební řízení včetně …
Čtěte více

Kasičky Tříkrálové sbírky jsou stále ještě k dispozici. Můžete přispět

Ještě celý tento týden můžete přispět potřebným do kasiček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto…
Čtěte více

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme