Třída Karla IV. projde opravami. Kvůli nedostatku parkovacích míst se postaví také nový parkovací dům

Ilustrační foto parkovací dům | Zdroj: Archiv
Ilustrační foto parkovací dům | Zdroj: Archiv

Třída Karla IV., která navazuje na ulici Dukelská a potažmo i na náměstí 28. října, které prošlo náročnou a teprve nedávno dokončenou opravou, se má opravovat taktéž. Místo současné ulice s množstvím zaparkovaných aut se z třídy Karla IV. má stát široký bulvár. V rámci rekonstrukce chce město opravit i podchod a postavit nový parkovací dům.

Ten by měl vyřešit prostesty domácích obyvatel, kteří nesouhlasí se zrušením více jak dvou set parkovacích míst.

Na Třídě Karla IV. může dnes zaparkovat na 225 automobilů, po rekonstrukci této ulice tomu tak ale už nebude. I když je projekt oprav třídy Karla IV. zatím jenom ve fázi plánování, vzbudil u obyvatel bouři emocí a podepisují se petice právě proti zrušení parkovacích míst.

Radnice Hradce Králové, která plánuje do oprav této části města dát téměř 250 milionů korun, bude tedy muset vyřešit především parkování pro domácí. „Po rekonstrukci ulice Karla IV. zde vznikne 134 parkovacích míst a nejméně stovka pak bude v plánovaném parkovacím domě,“ uvedl k obavám místních Jindřich Vedlich, náměstek primátora zodpovědný za rozvoj města. Podle vedení radnice se nyní pracuje na prověřování vhodného místa pro nový parkovací dům. 

Zda to obyvatele bydlící na ulici Karla IV. uklidní ukáže teprve čas. Prozatím pod petici svůj podpis připojilo na pět stovek lidí.   

Opraví se ulice i podchod

Celý rozpočet oprav Karla IV. je nyní odhadován na čtvrt miliardy korun. Součástí rekonstrukce se tak stane především sama ulice, kde se podle vedení města bude řešit jak pohyb chodců, tak také cyklistů.

Za tří možných podob bude město také vybírat řešení pro podchod, který na svou opravu čeká už roky. V rozpočtu je samozřejmě také počítáno s novým parkovacím domem. Jeho stavby a správy se pravděpodobně ujme firma ISP, která na území města spravuje podstatnou část parkovacích stání.  

Vedle stavby anebo oprav fotbalového stadionu a vedle rekonstrukce Velkého náměstí budou práce na ulici Karla IV. další významnou investicí Hradce Králové, která je naplánována na nejbližší roky. Vedení města předpokládá, že k financování náročné rekonstrukce využije dotace z evropských fondů. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Podloubí na Velkém náměstí by se mělo začít opravovat v příštím roce

Opravami podloubí, ulic V Kopečku a Rokitanského a náměstí Jana Pavla II. by měla začít revitalizace Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Vedení radnice má připravený nový plán oprav této části historického centra a nyní má k dispozici revizi a doplnění studie…
Čtěte více

Historická budova střední školy v Ruseku má novou střechu. Začala tak její celková rekonstrukce

Historická budova, kde sídlí Střední škola vizuální tvorby - dříve Floristická škola, má zbrusu novou střechu. Jde o první ze čtyř etap celkové rekonstrukce budovy. Správa nemovitostí Hradec Králové, která spravuje tento objekt, zahájila modernizaci budovy v červnu tohoto roku.…
Čtěte více

Kostel sv. Mikuláše si po rekonstrukci mohou prohlédnout návštěvníci. Otevřen bude začátkem prázdnin

Dřevěný kostelík v Jiráskových sadech bude od začátku prázdnin přístupný veřejnosti. Po více než 80 letech se kostel sv. Mikuláše ze 17. století dočkal kompletní rekonstrukce. Vedle restaurování malovaných výzdob a inventáře, zásahu proti dřevokazným škůdcům a výměny střechy,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme