Štítky: | Sport | Fotbal | FC Hradec Králové |

Trenér fotbalistů Prokopec rezignoval

Extrenér hradeckých Prokopec | Foto: L. Lorinc
Extrenér hradeckých Prokopec | Foto: L. Lorinc

Fotbalisté Hradce Králové budou mít nového trenéra.

V neděli v podvečer se uskutečnila schůzka mezi vedením klubu FC Hradec Králové a trenérem Prokopcem a Prokopec na schůzce nabídnul svoji rezignaci.

Představenstvo klubu jeho rezignaci posléze přijalo.

O osudu Prokopce se jednalo již po prohraném venkovním utkání v Příbrami, ale tehdy ještě trenér dostal důvěru. Po sobotní domácí prohře s Českými Budějovicemi však podal svoji rezignaci. „Před domácím utkáním s Dynamem jsem věřil, že se vše může v dobré obrátit a začneme sbírat potřebné body. Bohužel jsme včerejší důležité utkání výsledkově nezvládli, proto je namístě vyvodit svoji osobní odpovědnost, tedy u týmu skončit,“ cituje Prokopce klubový web. Bývalý trenér zároveň poděkoval spolupracovníkům, hráčům i fanouškům za podporu. "Věřím, že můj odchod napomůže k obratu v této sezóně. Přeji si, aby se první liga v Hradci Králové zachránila,“ dodal Prokopec.

Vedení klubu v prohlášení poděkovalo trenérovi za spolupráci a naznačilo, že s historicky nejmladším prvoligovvým koučem nechce zpřetrhat všechny vazby. "Věříme, že toto nebyla naše poslední spolupráce. V budoucnu bychom chtěli služeb mladého trenéra využít,“ řekl sportovní ředitel Róbert Barborík. V současné chvíli ovšem stojí před managmentem pořádná honička. V pondělí má A-tým volno, ale v úterý již normálně trénuje. Vedení klubu tak musí do úterního dopoledne obsadit pozici prvního trenéra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
20.10.2014 08:21
Diviš (neregistrovaný)
Trenér Prokopec má jistě velký podíl na tom, v jaké situaci mužstvo je.Ve druhé lize místo konzolidace týmu,došlo ještě ke zhoršení ."Přebudováním " mužstva, za přihlížení pánů Barboríka a Jukla mužstvo zcela rozložil.Je třeba se rozhodnout zda má cenu momentálně hrát ligu.Není stadion,není silný sponzor a hlavně není kvalitní vedení.Svádět vše na Prokopce by bylo špatné!!!!Hlavně mít šťastnou ruku při výběru nového trenéra.Jistě by prospěla i výměna celého vedení.Těžko se asi najde někdo,kdo by to chtěl dělat,ale hlavně kdo by na to po odborné stránce měl.Hodně úspěchů FC HK!!!!!!

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme