Třebíč zvítězila brankou z 59. minuty

Horácká Slávia šla v utkání prvního zápasu série play-off proti domácímu Hradci Králové do vedení jako první. V závěru první třetiny se individuálně prosadil Heřman. Ještě do přestávky ale aktivnější domácí srovnali zásluhou Táborského. Ve druhé dvacetiminutovce to byli znovu Třebíčtí, kdo vstřelil vedoucí branku, tentokrát z přesilovky 5 na 3. Po čtyřiceti minutách tak svítilo na ukazateli hradeckého ČEZ Stadionu skóre 1:2 pro hosty i přesto, že hradečtí byli výrazně aktivnějším celkem. Svou převahu přetavili Východočeši ve vyrovnání hned z kraje třetího dějství dorážkou Jan Šedy. O osudu celého zápasu rozhodla nakonec 59. minuta, kdy se střela hostujícího Buriana odrazila těsně před brankářem Koutským od ledu a skončila v jeho síti - 2:3. Série pokračuje druhým utkáním již dnes, znovu od 18:00 v Hradci Králové.

Branky a nahrávky: 19. Táborský (Koudelka), 41. Šeda (Sakrajda, Táborský) - 19. Heřman (Čech), 38. Kreuzer (Malena, Heřman), 59. Burian (Kaláb, Hrbáček). Rozhodčí: Trombík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:7, navíc Dolníček (TRE) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2089. Střely na branku: 33:43.

Hr.Králové: Koutský (Dušek) - Toužimský, Pavlů, Burian, Táborský, Pazdera, Karlíček, Prostředník, Lesák - Fořt, Roubík, Kadlec, Sakrajda, Koudelka, Šeda, Haluza, Volráb, Suchý, Kočan, Hruška, Šejnoha.

Třebíč: Luňák (Nedvídek) - Hrbáček, Kaláb, Malena, Sedláček, Sláma L., Sláma B., (Bulička, Dvořák) - Burian, Dolníček, Kreuzer, Čech, Zahradník, Heřman, Látal, Nahodil, Dibelka, Přibyl, Bárta, Obdržálek.