Tomáš Dušek chytal jako o život, hráči padali hlavami do střel a HK vybojoval první velmi cenný bod!

V sobotu zavítal na východočeský led velmi silný soupeř. Utkání slibovalo nejenom bitvu zkušeného chomutovského mančaftu s hradeckými bojovníky, ale také souboj dvou trenérských osobností. Na lavičce Energetiků stál Vladimír Jeřábek a na na té hostující Vladimír Kýhos. Oba trénovali Most a v osobním životě to jsou velicí kamarádi. Vladimír Jeřábek dvakrát vytáhl Baník do baráže o první ligu, Vladimír Kýhos z Mostu letos odešel právě do Chomutova. Dnes však stáli proti sobě, každý měl stejný cíl a to porazit toho druhého. Domácí kouč se musel obejít v sestavě bez obránce Vladimíra Kostky, který se na posledním předzápasovém tréninku zranil, naopak trenér hostů měl k dispozici to nejsilnější co nyní Chomutov ve svých řadách má.
Do domácí branky se postavil po dlouhé době Tomáš Dušek a zhostil se své pozice doslova na jedničku. Do poloviny první třetiny sice moc zásahů neměl, ale pak už si puk "ošahal" a byla to především jeho zásluha, že dnes domácí získali po několika zápasovém půstu první bod a to právě s tímto velmi silným soupeřem. Tomáš se ocitl dokonce v závěrečné dvacetiminutovce dvakrát tváří v tvář chomutovským útočníkům, ale jejich obrovské šance jim zlikvidoval a tak se určitě v sobotu právem z hradeckých tribun a především kotle ozývalo nejčastěji jeho jméno. "Podal doopravdy perfektní výkon a především jeho bych chtěl dnes vyzdvihnout, celý mančaft makal jako o život a vše jistil výborný Tomáš" řekl na pozápasové tiskové konferenci na adresu domácího brankáře asistent Vladimíra Jeřábka Zdeněk Vinopal. V brance hostů stál také výborný Kamil Jarina, dalo by se říci, že také díky němu si o víkendu Chomutov z východu Čech odvezl dva body za výhru v prodloužení. Největší šanci Jarina zlikvidoval právě v nastavených pěti minutách po řádné hrací době, kdy se na něho řítil téměř přes celé hřiště Dušan Frosch. Ten si našlápl už pomalu v hradeckém pásmu a puk z jeho hokejky směřoval do horního rohu Jarinovy branky, ten ho zázračně skluzem vytěsnil mezi jeho tři tyče. Z následného protiútoku hosté rozhodli o svém vítězství, kdy potvrdili doslova a po písmena pravidlo "nedáš dostaneš". Před branku přihrával Martin Tomsa Petru Jírovi a ten bez přípravy překonal hradeckého Tomáše Duška Hradečtí hokejisté šli v zápase 22.kola do vedení krátce po polovině utkání kdy se v přesilové hře trefil přesně do pravého horního růžku hostující branky po přihrávce novice v hradeckém dresu, vsetínského obránce Petera Barteka Patrik Beck a otevřel tak skóre zápasu. Chomutov vyrovnal až na samém konci druhé třetiny. Za Duškova záda propasíroval puk Aleš Kreuzer, který ve 38.minutě vyrovnal na 1:1. Tento stav trval až do 60.minuty, i když se několikrát ještě musel blýsknout v kleci Hradce brankář Tomáš Dušek. Na něho si přišel až ve zmiňované 64.minutě Petr Jíra a rozhodl o tom, že mohou být ve 21.kole teoreticky více spokojení Severočeši. Po první třetině odstoupil ze zápasu obránce Jirka Hendrich, kterého trápí třísla a s ním už také do druhého dějství nenastoupil Robert Štefan, kterého pro změnu trápí horečka. Spokojenost po zápase také potvrdil trenér hostů, který zápas okomentoval následovně. "Po první třetině, která podle mého názoru nenabídla nijak zajímavý hokej se oba celky rozehráli až ve druhém dějství. Hradec šel do vedení a nám se ještě povedlo náskok do konce třetiny stáhnout. Ve třetí třetině už diváci viděli podle mého názoru asi nejzajímavější hokej s řadou šancí na obou stranách. Hradec podal velmi bojovný výkon, ale myslím si, že nás snad ani nijak výrazně nepřehráli, protože jsme hlavně pozorně bránili. My jsme spokojení za dva body, které si odtud odvážíme. Měli výborného brankáře, to musím také upřímně uznat, i náš Jarina však chytal velmi dobře" přiznal na závěr trenér Chomutova Vladimír Kýhos. Domácí asistent vyzdvihl sílu a vysoké kvality sobotního soupeře a vyslovil spokojenost se ziskem jednoho bodu. "Věděli jsme, že nás dnes čeká velmi těžké utkání, nastoupili jsme poprvé bez pardubických hráčů a poprvé po osmi kolech získali první bod. Doufám, že právě tento bod s tak kvalitním celkem jako Chomutov je by pro nás mohl být jakýmsi odrazovým můstkem do dalších zápasů. Soupeř byl dnes jak už jsem říkal velmi kvalitní, těžce se procházelo přes jeho střední pásmo, bylo to téměř nemožné, může nás mrzet neproměněné sólo Dušana v prodloužení, ale takový je hokej, jsme dnes rádi za tenhle velmi cenný bod a jak už jsem říkal, všichni doufáme, že by jsme teď v následujících kolech mohli už konečně zvítězit. Výborně chytal Tomáš Dušek a všichni hráči dřeli až do poslední vteřiny." řekl na závěr Zdeněk Vinopal. V dalším utkání zajíždí Energetici k velmi důležitému zápasu ve středu na led Berouna. Sestava HC VČE: Dušek - Veselý, Spitzer, Matějíček, Hendrich (21.Procházka) Luštinec, Bartek (Fejgl) - Polák, Fišer, Nohejl, Frosch, Štefan, Suchý, Kolařík, Komárek, Beck, Bělka, Mička, Vašata. Branky: 32:25 Beck (Bartek) 1:0, 37:12 Kreuzer (Boušek) 1:1, 63:55 Jíra (Toms) 1:2, vyloučení: 5:8 + Jíra CHO 10 OT, využití 1:0 střely: 34:37 diváků 1500.