Štítky: | Kraj | Senioři |

Titul nejlepší babička Královéhradeckého kraje zůstal v Hradci. Získala ho 91letá Jarmila Chudobová

Jarmile Chudobové gratuloval hejtman Jiří Štěpán.
Jarmile Chudobové gratuloval hejtman Jiří Štěpán. | autor: Královéhradecký kraj

Celkem osm soutěžících porazila hradecká jednadevadesátiletá Hradečanka Jarmila Chudobová. Vyhrála krajské kolo ankety Babička roku. Získala zároveň ocenění Nejstarší babička a Babička sympatie, kterou volili diváci. Na druhém místě se umístila Pavlína Šťastná z Vrchlabí, třetí místo obsadila Jaroslava Hátlová z Hořic. Vítězka se zúčastní celorepublikového kola 18. listopadu na Výstavišti Flora Olomouc.

Jarmila Chudobová se narodila na Novém Hradci, byla 51 let vdaná, má dvě děti a velkou péči věnovala a věnuje svým vnoučatům. Miluje divadlo a koncerty. V loňském roce byla mezi Hradeckými poklady, což jsou senioři, kteří úročí a předávají své zkušenosti dalším generacím, věnují se aktivně svým zálibám a koníčkům. Aktivní seniory tak každý rok vybírá hradecký magistrát.

„Mladší i starší generace by měla naslouchat radám babiček i dědečků. Jsou totiž symbolem pohlazení a podpory. Pro mě jsou vítězky všechny babičky, které se do této soutěže přihlásily. Zároveň jsou vítězkami i ty babičky, které máme okolo sebe. Je potřeba vnímat mezilidskou, generační solidaritu a zároveň potřebnost i důležitost naší nejstarší generace,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

„Každý z nás určitě potkal několik lidí, kteří nás v životě ovlivnili, se kterými jsme rádi a na které celý život vzpomínáme. Z velké části to jsou právě babičky. Jejich role nabývá v dnešním uspěchaném světě daleko většího významu,“ doplnil náměstek hejtmana Vladimír Derner odpovědný za oblast sociálních věcí.

Všechny babičky soutěžily celkem ve třech disciplínách – rozhovor, volná disciplína a módní přehlídka. Program doprovázeli dětský folklorní soubor Červánek a zpěváci Helena Hamplová s Josefem Sochorem.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Potraviny z jídelny pro seniory poslouží potřebným

Jídelna pro seniory, která hradecké zastupitelstvo zaměstnávala několik měsíců, už opět funguje, i když pod soukromým provozovatelem. Koncem srpna městská jídelna důchodců v Šafaříkově ulici ukončila definitivně svůj provoz. Od minulého týdne ji ale znovuotevřel soukromý…
Čtěte více

Sametovou revoluci v Hradci připomene zeď z krabic, koncerty, průvod a nově pojmenované náměstí po Václavu Havlovi

Letos si budeme připomínat 30 let od Sametové revoluce. Královéhradecký kraj společně s městem Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a neziskovou organizací Post Bellum se rozhodl uspořádat několik koncertů, výstav či divadelních představení. Bude se stavět papírová zeď a…
Čtěte více

Nudíte se v důchodu? Můžete chodit do školy, v Hradci nabízejí kurzy univerzity třetího věku

Ani vyšší věk nemusí být překážkou k usednutí do školní lavice. Pro seniory, kteří se chtějí dozvídat nové věci a učit se, existují univerzity třetího věku. Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové otevře již 4. ročník této univerzity. Studium na Univerzitě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme